Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Knihobudky karvinských dětí se zalíbily policistům, věnovali jim Policejní pohádky

  • Karviná,

Diváci, kteří sledují naše vysílání pravidelně, si jistě vzpomenou na milou reportáž z Karviné. Děti ze Základní školy Prameny dostaly na konci roku za úkol vyrobit do své třídy knihobudku. Naše reportáž zaujala i Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje, policisté se rozhodli dětem do knihovniček věnovat "Policejní pohádky".

Na sklonku minulého roku vyhlásila Základní a Mateřská škola Prameny soutěž o nejhezčí třídní knihobudku. Tímto úkolem chtěli pedagogové motivovat děti ke čtení, třeba o přestávkách. Děti se zadání zhostily velmi zodpovědně a podle své fantazie vyrobily tyto krásné knihovničky.

"Snažíme se zapojovat do hodin metody práce, které rozvíjí čtenářskou gramotnost, ale vymýšlíme takové soutěže," vysvětlila speciální pedagožka Renáta Helešicová.

A právě tato reportáž zaujala Krajské ředitelství policie MSK, policisté se rozhodli do knihobudek přidat i užitečnou knihu policejních pohádek.

"My jsme se skrze vaší reportáž dozvěděli o této ojedinělé soutěži, která spočívala v kreativní tvorbě knihobudek a hrozně se nám líbí ta myšlenka rozvoje čtenářské gramotnosti ve vztahu k tištěným knihám v dnešní elektronické době. A jelikož naše ředitelství před časem vydalo knihu policejních pohádek, která je určená právě pro děti, tak jsme se rozhodli odměnit malé tvůrce právě  touto knihou a do každé knihobudky na prvním stupni tuto knihu věnujeme. I naše kniha vznikla za účelem podpory čtení a v druhé rovině je tady preventivní snaha seznámit děti se zásadami bezpečného chování v situacích, se kterými se mohou setkat v životě," vysvětlil  Miroslav Kolatek, preventista PČR Karviná.

Jako první zavítali policisté do třídy, která v soutěži zvítězila, do 5.A.

"Měli jsme radost, dostali jsme dort, jedli jsme ho dva dny ." "Vyráběli jsme ji tři dny, je to z kartonu. Já si myslím, že je to zasloužená výhra a že by všichni měli číst. Nová knížka bude super, je poučná, bude se stoprocentně hodit a hned si ji přečtu," řekli žáci vítězné třídy.

Kromě Policejních pohádek dostaly děti od policistů i drobné předměty, jako podložku pod myš, záložku do knihy nebo reflexní pásky pro lepší viditelnost třeba na cestu do školy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy