Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Předškolní pedagogiku můžete studovat v Karviné, praxe je tady už od prvního ročníku

  • Karviná,

Střední škola managementu a práva sídlí v Karviné na ulici Mírová, poblíž gymnázia. Studovat tady mohou zájemci obor Předškolní a mimoškolní pedagogika.

Střední škola managementu a práva byla v Karviné otevřena v roce 2006 jako jedna z poboček. Vedení školy sídlí v Praze v čele s ředitelem Emilem Ščukou. Škola v Karviné nejdříve nabízela zájemcům z řad devátých ročníků obor sociální činnost, od roku 2010 se tady vyučuje předškolní a mimoškolní pedagogika.

 “Je to čtyřletý maturitní obor, vyučuje se tady předškolní pedagogika, stěžejní předměty jsou pedagogika, psychologie a pedagogická praxe. Naši studenti se učí hrát na hudební nástroj, mají výtvarnou výchovu s metodikou, tělesnou výchovu s metodikou. Po ukončení mají uplatnění v mimoškolních a předškolních zařízeních,” vysvětlil Zdeněk Žažo, vedoucí odloučeného pracoviště SOŠMaP Karviná.

 “Studenti se učí především výchovně  vzdělávací činnosti, učí se s dětmi komunikovat, motivovat a hodnotit. Naučí se jak dbát na bezpečnost dětí, základy zdravé životosprávy, naučí se činnosti plánovat, organizovat a řídit,” dodala Beáta Lichorobiecová, učitelka školy.

  Zájemci o tento obor také nemusí umět hrát na hudební nástroj, tady ve škole se to v průběhu studia naučí. Všechny nabyté znalosti aplikují studentky ihned v praxi, ta je na této škole už od prvního ročníku. A to jak praxe odborné tak pedagogické.

 “Co se týče praktikantek, vždycky je na školce uvítáme. Je to velká pomoc, pro děti je to něco nového a ony vlastně získávají praxi. Zatím jsme tady měli šikovné praktikanty,“ řekla Eva Zbořilová, učitelka MŠ U Vilíka, Karviná-Nové Město. 

Po celou dobu studia pracují studentky také na svém portfoliu.

 ”Vedou si po celou dobu studia portfolia veškerých činností pohybových, hudebních, písniček, básniček, dramatické výchovy a podobně. Portfolio zůstává studentce pro její činnost po ukončení studia,” vysvětlila učitelka. 

Po úspěšném vystudování tohoto  oboru jsou absolventi kvalifikovaní pedagogičtí pracovníci a to pro práci s dětmi a mládeží mateřských školách, školních družinách, klubech, volnočasových a ubytovacích zařízeních. Pokračovat mohou také ve studiu na vysokých školách nebo na vyšších odborných školách.  Více informací najdou zájemci na webu školy https://sosmapkarvina.cz/.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy