Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Koledníky Tříkrálové sbírky budou lidé potkávat do 14. ledna

  • Karviná,

Od prvního ledna můžete kdekoliv ve městě narazit na tříkrálové koledníky. Do ulic vyrazili už podvacáté a každým rokem se daří koledníkům vybrat více peněz. Finance jsou pak rozděleny na předem schválené projekty pro potřebné.

Od prvního ledna můžete kdekoliv ve městě narazit na tříkrálové koledníky. V kostýmech bájných králů Kašpara, Melichara a Baltazara z biblického příběhu šíří poselství radosti a požehnání všem, které navštíví a to už dvacet let v rámci Tříkrálové sbírky. Koledníci vybírají dobrovolný příspěvek na charitní služby, které pomáhají seniorům, lidem s postižením nebo rodinám s dětmi v tísni. 

“Chodíme od domu k domu, zazvoníme na zvonek a když otevřou, zazpíváme jim “My tři králové jdeme k vám”, dáme jim cukr jako bílé zlato od tří králů a kalendář. Poprosíme je, jestli nám chtějí dát nějaký drobný penízek a napsat na dveře K+M+B, to znamená Christus mansionem benedicat, ať Kristus požehná tomuto příbytku i v roce 2020,” vysvětlila Magdalénka Houdková, kolednice Tříkrálové sbírky. 

Vedoucí skupiny koledníků Tříkrálové sbírky Karel Houdek dodal: “Každý rok se ty dary zvětšují. Tady v Karviné je to různé, i tady jsme na různých místech vybírali, že nám někdo neotevře sem tam, to se stane i dnes. Nechodíme, že bychom se vraceli tam, kde někdo není doma. Necháme jim kalendář ve schránce, aby si vzpomněli na sbírku a přispěli třeba DMS nebo jinak někomu potřebnému.”

 V Karviné posílá do ulic koledníky středisko Kometa Charity Český Těšín. Koledníci budou obcházet příbytky do 14. ledna, pak budou  pokladničky rozpečetěny a spočítány finanční dary.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy