Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sedm štěňat někdo v Karviné odložil v tašce k popelnici, skončila v útulku

  • Karviná,

Sedm malých štěňat skončilo v útulku poté, co je někdo bezcitně odložil k popelnici. Štěňata byla prochladlá a hladová, v útulku se jim dostalo potřebné péče. V současné době prochází karanténou, díky rychlosti sociálních sítí jsou už zamluvena potencionálními zájemci.

Sedm šestitýdenních štěňat dostalo už na start života do vínku nelehký osud. Dvě fenky a pět pejsků se kvůli nezodpovědnosti člověka dostali na Tři krále rovnou od maminky k popelnici. Než stačila prochladnout, byli zachráněni, strážníci je převezli do útulku.

"Jelikož je chladné počasí, všichni byli prochladlí a hladoví. tady v útulku jsou v budově, kde topíme, dostali krmení, jsou v teple, takže jsou spokojeni. Jsou to kříženci, je tam trochu ze staforda, cane corsa nebo německého ovčáka, je to kříženec něčeho takového," řekl očetřovatel v útulku David Konieczný.

Štěňata mají za sebou veterinární prohlídku a v současné době jsou v karanténě.

"Během karantény jsou psi odčerveni, naočkováni, samozřejmě prvotní je prohlídka veterinářem, než se vydají do adopce, tak se načipují. Pokud bude vše v pořádku a nebude žádná komplikace, mohli by jít do adopce příští čtvrtek," dodal ošetřovatel.

Na základě rychlosti sociálních sítí se už noví majitelé našli, na štěňaťa už zřejmě brzy čeká šťastnější život.

Společně se štěňaty je v karvinském útulku celkem 14 psů, tři z nich přibyli v útulku po Novém roce, zřejmě šlo o nevhodný dárek k Vánocům.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy