Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oční oddělení NsP Karviná-Ráj zřídilo vlastní recepci, pomůže pacientům v orientaci

  • Karviná,

Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji se může pochlubit hned dvěma novinkami na očním oddělení. Pro lepší orientaci a komunikaci s pacienty zřídila před čekárnou nově recepci a také díky dotaci Moravskoslezského kraje zakoupila novou štěrbinovou lampu.

Pro pacienty, kteří přicházejí do očních ambulancí v Nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji, začala nově fungovat recepce. nachází se před vstupem do čekárny, poblíž schodiště a výtahů.

"Hned, když vyjdou z výtahů, můžou se obrátit na recepční, která jim pomůže najít ambulanci, do které se svými problémy patří a současně objednává pacienty na vyšetření, aby nemuseli dlouho čekat,"vysvětlil  Jiří Slepánek, primář očního oddělení NsP Karviná-Ráj.

"Denně objednám čtyřicet až padesát pacientům, hodně se hlásí do všech ambulancí, objednáváme i přes telefon," upřesnila sestra a také recepční Kateřina Konštátská.

Recepce usnadní nejen orientaci hlavně nově příchozím pacientům, kterých přibývá, ale také odlehčuje administrativní práci zdravotnímu personálu přímo v ambulancích.

"Ukazuje se, že tím, že má vlastní telefonní ústřednu, tak na ambulancích je daleko větší klid, sestry se věnují pacientům, nezvedají telefony, máme vyzkoušeno, že hodinu pracovní doby sestra protelefonuje a odpovídá na dotazy," dodal primář.

Přímo v ambulanci pak lékaři a setry vyšetřují pacienty pomocí různých přístrojů. Jeden z nich - štěrbinová lampa, která patří k základním vybavením každé oční amlulance, byla také vyměněna za novou.

"Slouží k vyšetření předního segmentu oka, můžeme vyšetřovat s kontaktní čočkou i oční pozadí. Tato jednotka nahrazuje přístroj, který dosloužil minulý rok, díky dotaci kraje jsme získali přístroj nový, který nám bude sloužit dalších dvacet let," uzavřel Slepánek.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy