Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oční oddělení NsP Karviná-Ráj zřídilo vlastní recepci, pomůže pacientům v orientaci

  • Karviná,

Nemocnice s poliklinikou v Karviné-Ráji se může pochlubit hned dvěma novinkami na očním oddělení. Pro lepší orientaci a komunikaci s pacienty zřídila před čekárnou nově recepci a také díky dotaci Moravskoslezského kraje zakoupila novou štěrbinovou lampu.

Pro pacienty, kteří přicházejí do očních ambulancí v Nemocnici s poliklinikou v Karviné-Ráji, začala nově fungovat recepce. nachází se před vstupem do čekárny, poblíž schodiště a výtahů.

"Hned, když vyjdou z výtahů, můžou se obrátit na recepční, která jim pomůže najít ambulanci, do které se svými problémy patří a současně objednává pacienty na vyšetření, aby nemuseli dlouho čekat,"vysvětlil  Jiří Slepánek, primář očního oddělení NsP Karviná-Ráj.

"Denně objednám čtyřicet až padesát pacientům, hodně se hlásí do všech ambulancí, objednáváme i přes telefon," upřesnila sestra a také recepční Kateřina Konštátská.

Recepce usnadní nejen orientaci hlavně nově příchozím pacientům, kterých přibývá, ale také odlehčuje administrativní práci zdravotnímu personálu přímo v ambulancích.

"Ukazuje se, že tím, že má vlastní telefonní ústřednu, tak na ambulancích je daleko větší klid, sestry se věnují pacientům, nezvedají telefony, máme vyzkoušeno, že hodinu pracovní doby sestra protelefonuje a odpovídá na dotazy," dodal primář.

Přímo v ambulanci pak lékaři a setry vyšetřují pacienty pomocí různých přístrojů. Jeden z nich - štěrbinová lampa, která patří k základním vybavením každé oční amlulance, byla také vyměněna za novou.

"Slouží k vyšetření předního segmentu oka, můžeme vyšetřovat s kontaktní čočkou i oční pozadí. Tato jednotka nahrazuje přístroj, který dosloužil minulý rok, díky dotaci kraje jsme získali přístroj nový, který nám bude sloužit dalších dvacet let," uzavřel Slepánek.
Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků