Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čekárna zastávky u Rehabilitačního sanatoria v Karviné dostala moderní design

  • Karviná,

Autobusová zastávka u Rehabilitačního sanatoria změnila svůj vzhled. Dřívější dřevěná čekárna byla díky spolupráci města a Lázní Darkov vyměněna za čekárnu s moderním designem.

Lázně Darkov věnovaly městu Karviná zbrusu novou designovou čekárnu na autobusové zastávce v Hranicích, u Rehabilitačního sanatoria.

"My jsem zafinancovali stavbu a dodání samotného přístřešku, město zafinancovalo a vybudovalo spodní stavbu. Snažili jsme se vybrat zastávku, která bude co nejvíc podobná zastávkám, které město Karviná instaluje ve svém okolí," vysvětlil  Libor Topolčan,provozně-technický ředitel Lázní Darkov.

"Jsme rádi, že se opět ukázalo, že s Lázněmi spolupracujeme, je to taková menší věc, vybudování a zvelebení tohoto místa, tady ještě před časem byla stará dřevěná zastávka, my jsme se domluvili, že společně toto místo opravíme. Bude sloužit i našim občanům, kteří bydlí v okolí, vypadá to tady daleko pěkněji, než to bylo předtím ," dodal náměstek primátora Lukáš Raszyk.

Pořízení a instalace designové čekárny autobusové zastávky si vyžádalo bezmála 80 tisíc korun. To, že lavička nevyplňuje prostor celé délky čekárny, má své odůvodnění.

"Lavička není přes celou čekárnu, musí být kratší, aby se tam vešly i kočárky nebo imobilní občané, aby tam měli svůj prostor a místo," řekla Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK.

Podobu zastávky navrhla česká designérská společnost, která navrhuje městský mobiliář, se kterým sklízí úspěchy po celém světě.
Svatováclavský hudební festival - Flétnové sonáty

18.09. 18:00
Orlová, Evangelický kostel, Orlová

Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

19.09. 19:00
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Ferdinand Koiš - provozovna
Orlová
od 25 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků