Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští házenkáři neporazili v semifinále pražskou Duklu, neměli štěstí na sedmičky

  • Karviná,

Na palubovce karvinské házenkářské haly se bojovalo o postup do finále Českého poháru. Diváci nepřišli o napínavý a těžký souboj mezi věčnými rivaly - domácím Baníkem a pražskou Duklou. O vítězi nakonec rozhodly sedmičky.

Házenkáři Karviné vypadli ve středečním semifinále Českého poháru s pražskou Duklou po těžkém a dramatickém boji. Ve druhé polovině prvního poločasu si domácí vytvořili náskok čtyř branek (11:7). Závěr hry vypadal nadějně, v poslední minutě zápasu se povedlo karvinským vést o jednu branku, tu ale pár sekund před závěrem hosté vyrovnali kvůli taktické chybě v obraně. Na řadu přišel sedmičkový rozstřel, štěstí se usmálo na Duklu.

"To je loterie, každý může vyhrát, prohrát.  Vyhrála Dukla, na jejich straně bylo štěstí," řekl  Yrij Gromiko, hráč HCB Karviná.

"Pro nás škoda, my jsme chtěli postoupit do finále, můžu jen pogratulovat Dukle Praha, zahrála výborný zápas. My si z toho musíme vzít to dobré, před extraligou, která pro nás začíná v sobotu. Byl to výborný zápas na rozehrání, samozřejmě, máme přáteláky, ale to byl tak ostrý zápas, že pevně věřím, že nám to pomůže v prvních zápasech extraligy," zhodnotil utkání trenér Marek Michalisko.

V utkání se velmi osobně dařilo házenkáři Marku Monczkovi. 

"Nikdy není s Duklou lehký zápas, myslím si, že jsme byli i celkově lepší, furt jsme vedli, oni se dotahovali, chvíli vedli oni, ale já si myslím, že jsme to měli ve svých rukou, i ten poslední gól, co jsme dostali, to byla škoda, měli jsme domluvené, jak budeme bránit, padlo to tam, sedmičky je loterie a my na ni nemáme v poslední době štěstí," řekl Marek Monczka, hráč HCB Karviná.

"Ta úspěšnost střelby se u nás pohybuje kolem 60 procent, což není špatné, pak to jde vidět, některé ty branky, ono je dost dát Dukle 29 branek, to, že něco nedáme, s tím se počítá, nedáme my, nedá Dukla, když si to spočítáte na tu střelbu těch 40 procent když nedáme, to je pořád slušné," uzavřel trenér.

Do finále tedy postupila Dukla, která se utká s Novým Veselím.
Svatováclavský hudební festival - Flétnové sonáty

18.09. 18:00
Orlová, Evangelický kostel, Orlová

Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

19.09. 19:00
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - Orlová
Orlová
od 8 050 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs. s.r.o, - Karviná
Karviná
od 96 Kč/hod.

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků