Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ledová tradice Gymnázia Karviná trvá už 39 let, kantoři stárnou, přesto neprohrávají

  • Karviná,

Kantoři karvinského gymnázia se potkali s maturanty této školy na ledě zimního stadionu a to v rámci 39. ročníku hokejového utkání. I přesto, že stárnoucí kantoři každým rokem čelí útokům devatenáctiletých soupeřů, daří se jim vyhrávat nebo alespoň remízovat.

Už po 39. se na ledě zimního stadionu potkali kantoři karvinského gymnázia s maturanty této školy, aby čtyřleté studium ještě před závěrečnými zkouškami obohatili o sportovní zážitek v podobě hokejového utkání.¨

"Musím pochválit naše letošní maturanty, kteří jsou na tom výborně, mají ve svém středu Kláru Serioszkovou, která je reprezentantkou ČR v ledním hokeji žen, účastní se v dubnu MS, takže to letos budeme mít velmi složité," řekl Miloš Kučera, ředitel Gymnázia Karviná, hráč týmu Kantoři.

" Já se budu snažit hrát určitě co nejlíp, bud i klukům dávat prostor, aby si to vyzkoušeli, jaké to je, ten zápas a snad se nám podaří vyhrát," dodala Klára Seroiszková, hráčka týmu Maturanti.

Čestné buly vhodila na led legenda československého hokeje Vladimír Vůjtek, připomeňme, že  působil například, v ruské KHL vedl i týmy Kazaně a Dynama Moskva.  Se slovenskou reprezentací získal v roce 2012 stříbrnou medaili na mistrovství světa ve Finsku. Vedl 4 roky reprezentaci Slovenska a v letech 2015-2016 vedl i českou hokejovou reprezentaci.   

"Já na Karvinou rád vzpomínám, začínal jsem tady a ukončil hráčskou kariéru, jeden rok jsem tady hrál po té lize a pak jsem se hned stal trenérem prvního mužstva, což mi hodně pomohlo do budoucí kariéry, ten stadion mi přirostl k srdci," zavzpomínal.

Ocenil, že to na ledě žije i jinak než profesionálními hokejovými zápasy.

"To jsou jiné zápasy, než ty profesionální, je pěkné, že taková utkání jsou a že to umí někdo uspořádat a připravit," dodal Vůjtek.

Přestože tým maturantů byl složený z několika zkušených hokejistů,  tým kantorů v ničem nezaostával.

" Jsme angažovali Honzu Šturce, což je bratr extraligového hokejisty Romana Šturce, který maturoval u nás v roce 2005 a který nám určitě také pomůže, takže tu kůži nedáme zadarmo, jak se říká," usmál se ředitel školy.

"Já jsem hrával od malička a končil jsem v době, kdy se rozhodovalo kam půjdu na vysokou školu, takže jsem tomu hokeji věnoval relativně dlouho, pak jsem i trénoval, takže kolem toho hokeje se člověk pořád hýbe a pohybuje. Jako "univerzál" budu hrát tam, kde to bude třeba a pokud to bude nejvíc hořet, půjdu i do té brány," prozradil Šturc.

Do brány se za kantory postavil  všestranný sportovec náměstek primátora Andrzej Bizoń.

"Kdysi na fakultě jsme hokej měli, vždycky mě to lákalo jít jít do branky, tak uvidíme, bohužel, léta přibývají je to 30 let, je to šílené. Ta výzbroj sama o sobě něco váží a člověk se jen u toho navlékání potí a vidím, že ten gólman to nemá jednoduché, ten obzor, který vidí, není ideální, obdivuji gólmany, klobou dolů," řekl náměstek.

Většinou při těchto hokejových utkáních stálo štěstí na straně kantorů.  Ti byli připraveni zvítězit i letos, pro případnou prohru ale měli už dopředu připravený důvod, proč to tentokrát nevyšlo..

"Bilance historická je jednoznačně na straně kantorů, v historii naši žáci vyhráli asi 2x. Ale tím, že stárneme, tak ty jejich šance rok od roku stoupají," vysvětlil Kučera.

"Ti mladí nestárnou, pořád proti nám hrají devatenáctiletí kluci a my, bohužel, lehce stárneme," dodal kantor školy Alan Pieczonka.

39. ročník této ledové tradice je už minulostí, kantoři maturantům i přes své stáří nepodlehli, ale také se z výhry neradovali, utkání skončilo remízou 9:9.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy