Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pedagogové ze slovenské Prievidze a Karviné spolupracují na zavedení 3D technologií do škol

  • Karviná,

Pedagogové z Prievidze a Karviné spolupracují v projektu AdTech. Jeho úkolem je co nejlépe a neefektivněji zavést do škol 3D technologie. Slovenští vývojáři v rámci výměnného pobytu navštívili základní školy a také úspěšný Business Gate.

Osm pedagogů ze slovenské Prievidze navštívilo Karvinou a to v rámci společného projektu AdTech. Jeho cílem je výměna zkušeností z obou zemí a účelné zefektivnění zavádění 3D technologií do praxe ve školách.

 ”V rámci projektu navštívili základní školy, kde měli možnost vidět výuku a navštívili i náš Business Gate, kde mají možnost vidět pořízené 3D tiskárny,” řekl Josef Woźniak, projektový manažer z odd.strategií a plánování Odboru školství a rozvoje MMK a dodal: “Nejdřív jsme provedli analýzu trhu, poptávky v rámci zaměstnavatelů v regionu, na základě kterého vznikly vzdělávací programy, které se aplikovaly do základních škol u nás a v Prievidzi a tyto programy v současné době se prvním rokem zkouší a vyučují se a doufáme, že z toho bude nějaký výstup, který nám ukáže, jakým stylem podpořit u dětí na základních školách zájem o technické obory.” 

Česko-slovenský projekt AdTech funguje od roku 2018. Legislativa je v obou zemích jiná a proto i postupy uplatňování projektu v praxi jsou odlišné.

 ”U nás je ta výuka ve školách řešená způsobem, že děti mají toto téma zavedenou přímo v jednotlivých předmětech, učíme to například v předmětech biologie, technika, matematika, informační technologie,” vysvětlila Darina Laluhová, referentka pro projekty a investice města Prievidza.

 “U nás máme volbu, každá základní škola si může vybrat, takže jsme to museli připravit tak, aby v ČR se to učilo formou projektových dnů, tím pádem můžeme porovnat tyto dva systémy, určit, který je lepší,” řekl Wozńiak. 

Projekt bude pokračovat výměnnými pobyty dětí z obou měst. I ony budou moci srovnat své nabyté znalosti například prostřednictvím soutěží v modelování a další práce s 3D tiskárnami. Počítá se i se závěrečnou konferencí, která ve výstupech zhodnotí celý projekt. 

”Projekt bude pokračovat pak i dál, budeme se snažit v rámci udržitelnosti a dalšího vývoje tak, aby děti plnily a získaly technické znalosti tím, že budou pracovat s 3D tiskem,” uzavřel projektový manažer.

Projekt „AdTech“ registrační číslo projektu 304011D118 je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF) v rámci Programu Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika.                                                                                       

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy