Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Multižánrovou výstavu fotografa Marka Běhana zhlédli i kolegové z branže

  • Karviná,

V karvinském Středisku hudby a umění začala vernisáží výstava fotografa Marka Běhana. K vidění jsou snímky zachycující západy slunce nad Karvinou, ale i portréty nebo fotografie tamní přírody. Multižánrovou výstavu si nenechali ujít ani jeho kolegové z branže, fotografové z Orlové nebo Havířova.

V současné době vystavuje svou práci ve Středisku hudby a umění karvinské regionální knihovny fotograf a předseda Fotoklubu Karviná Marek Běhan. V Karviné vystavuje poprvé, výstavu nazval Mým okem II. Ta první proběhla v bohumínské K3.

"Jsem rád, že na 90 procentech fotek mám Karvinou a okolí. Většina je o východu nebo západu slunce, modrá hodinka na náměstí s radnicí, jsou tady fotky i černobílé z koncertů, mám tady i pár portrétů, zvířata, ptáky," řekl autor.2

Většinu fotek stihl Marek nafotit během loňského roku.

"To jsou většinou fotky z procházek, seberu si foťák, po práci, dívám se kolem sebe. Při přírodě si hlavně odpočinu, nemusím na nic myslet a příroda mi sama maluje, sama dělá kompozici.Ty fotografie jsou většinou focené tak, jak jsem si fotoaparát nastavil," dodal.

Na vernisáži nechyběli kromě návštěvníků z řad veřejnosti i jeho kolegové z branže, fotografie si prohlédli i členové fotoklubů z Orlové nebo Havířova.

"Výstava mě překvapila, že je tak multižánrová, jako celek líbí a krajinářské fotky, je to pro mě inspirace, tady taky chodím fotit," řek Kamil Übelauer, předseda Fotoklubu Havířov.

V plánu má Marek Běhan dál na sobě pracovat a zlepšovat se tak, aby se fotky líbily lidem. A také udržet aktivní chod znovuobnového Fotoklubu Karviná a spolupracovat s ostatními fotokluby z okolí.

"Fotoklub funguje na 100 procent, výstavy jsou naplánované, nejbližší výstava je 11. února Katky Majewské v Oáze, pak máme naplánovanou výstavu v Čadci v červnu a další výstavy." uzavřel Běhan.

Výstavu Marka Běhana si můžete prohlédnout ve středisku hudby a umění regionální knihovny ve Fryštátě do 27. března.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy