Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Exhibice ve stolním tenise na karvinských školách pomáhá najít nové talentované hráče

  • Karviná,

Víte, že se stolní tenis dá hrát třeba i s hokejovým pukem? Přesvědčit se o tom mohly děti z karvinských základních škol, za kterými zavítali členové místního oddílu KLUBsten Karviná. Ten momentálně rozšiřuje svou základnu a hledá nadějné hráče právě mezi dětmi na školách.

Přiblížit dětem stolní tenis a najít mezi žáky základních škol případné zájemce se rozhodli členové Klubstenu Karviná. Uspořádali pro ně zábavnou exhibici a ukázku tohoto sportu.

"Exhibice se pořádají už dlouho a je to proto, abychom rozšířili základnu stolního tenisu v Karviné. Snažíme se to udělat zábavnou formou, ukazujeme hraní dřevěnou pálkou, hokejovým pukem, abychom ukázali, že ten stolní tenis se dá hrát i zábavně a mohlo by je to zaujmout," řekl Rostislav Horáček, předseda oddílu KLUBsten Karviná.

I když o stolní tenis zájem je, nepatří mezi tak populární sporty jako fotbal nebo hokej. Proto se snaží trenéři názorně tento sport propagovat právě na školách. A úspěšně. Například tady, na Základní škole Školská ,měla exhibice velký úspěch.

anketa, žáci školy: "Párkrát jsem hrál, je to strašně super hra."  "Byla to zábava a určitě doporučuji."

Nadšený do tohoto sportu je i žák šesté třídy Tomáš Vaněk. Ke stolnímu tenisu ho přivedl jeho otec. 

"Začal jsem od první třídy, teď jsem v šesté. Je přitom sranda, naučíme se nové věci." řekl Vaněk.

Karvinský KLUBsten patří mezi úspěšné kluby, pochlubit se může mnoha vynikajícími hráči.

"V současné době se můžeme pochlubit hráčem Davidem Szotkem, který se ve věku 16ti let prosadil do A družstva, prosazuje se v MSK, máme tam sourozence Břenkovi, Tomáše Vaňka, doufejme, že i z nich do budoucna něco vyroste," řekl Horáček.

Bližší informace o tomto sportu a  trénincích najdou zájemci na stránkách KLUBstenu, případně se mohou rodiče s dětmi přijít podívat na hráče stolního tenisu osobně na turnaje.

"V neděli pořádáme krajský bodovací turnaj mládeže v Petrovicích u Karviné, na to se těšíme, přijede tam celý MSK, v březnu pořádáme okresní bodovací turnaj, 29. května pořádáme exhibici stolního tenisu s kulturním programem, rovněž v Petrovicích u Karviné, těch turnajů je hodně, do toho mistrovské zápasy, tréninky, takže pokud se ty děti u nás tomu věnují, tak jsou plně vytížené," uzavřel Horáček.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy