Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jsou to frajeři! Karvinští házenkáři se probojovali do čtvrtfinále Challenge Cupu

  • Karviná,

Karvinští extraligoví házenkáři porazili před naplněnou halou loňské finalisty evropského Challenge Cupu - hráče z Madeiry. Postupují tak do čtvrtfinále této evropské soutěže.

Házenkářská hala v Karviné v neděli opět praskala ve švech. Karvinští fanoušci si nenechali ujít odvetu Challenge Cupu s loňským finalistou této soutěže- házenkáři z Madeiry. První utkání venku dopadlo lépe pro portugalský tým, utkání skončilo 30:27. První výsledek v rozdílu jen tří branek a podpora fanoušků dával všem naději, že doma výsledek karvinští otočí. To se také stalo, utkání skončilo 33:27.

"Jsme ohromně šťastni, tohle je pro nás zázrak, ten postup dál. Ten soupeř byl těžký. V prvním poločase jsme hráli na krev, to bylo vidět a oni se pořád drželi, nemohli jsme odskočit, jsou zkušený mašaft," řekl těsně po zápase trenér Marek Michalisko, trenér HCB Karviná.

V odvetě byli karvinští více sebevědomí než na Madeiře, i když ani tam podle trenéra nehráli špatně.

"Možná jsme tam měli až moc velký respekt ze soupeře, tady jsme věřili do posledních minut a vyplatilo se to," dodal trenér

Doma byli karvinští připraveni na jejich obranu a trochu změnili taktiku, oblíbený systém sedm na šest hráli tentokrát jen ve dvou útocích.

"Náročný zase zápas, viděli jsme něco z videa, snažili jsme se poučit z chyb, až na nějaké chyby, které tam byly, to bylo lepší jak na Madeiře," řekl hráč HCB Karviná Matěj Nantl.

"Soupeř byl těžký, pohyblivý, podcenil nás, trochu nás pozurážel před zápasem, ale vymstilo se jim to. Tím tlakem, co fanoušci vytvořili, jsme je prostě ubili doma," dodal Michal Brůna.

"Bylo důležité to vydržet,my jsme to zvládli, překonali a šli dál. Věřili jsme v to, co děláme," řek brankář Nemanja Marjanovič.

Naplněná hala byla pro hráče na palubovce burácejícím motorem dodávající potřebnou motivaci a sílu dotáhnout boj do vítězného konce.

"Fanoušci skvělí, to se potom jinak hraje, ti kluci dřeli a nechali tam všechno na tom hřišti," řekl trenér.

Oslava z postupu bude už brzy nahrazena opět tvrdým drilem. Fanoušci jsou zváni na příští zápas házenkářů a to tuto neděli 23. února, kdy se v házenkářské hale utkají s Novým Veselím. Zápas začíná  o půl jedenácté.
Šakalí léta / muzikál

04.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

05.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

Základní škola Rychvald, okres Karviná, příspěvková organizace
Rychvald
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

ELANDOMY s.r.o. - Havířov
Havířov
od 16 500 Kč/měsíc

Detail

S-O-D Holding s.r.o.
Petřvald
od 21 400 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků