Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dlažbu na Univerzitním náměstí v Karviné opravují, začala se vlnit

  • Karviná,

Pracovníci karvinských technických služeb se pustili do opravy zvlněné dlažby na Univerzitním náměstí. Na špatný stav dlažebního povrchu upozornili sami obyvatelé města prostřednictvím nové aplikace, kam závady ve městě hlásí.

Zvlněnou dlažbu na Univerzitním náměstí v Karviné v těchto dnech dávají do pořádku pracovníci technických služeb. Volné desky byly nebezpečné chůzi, každou chvíli tady mohl kdokoliv zakopnout a způsobit si úraz.

"Začali jsme u schodiště, protože tam to bylo nejhorší a lidé velmi často psali do závad, že o tu zvlněnou dlažbu zakopávají. Průběžně budeme procházet celé náměstí a tam, kde to bude vykazovat nejhorší defekty, tak tam to budeme opravovat," vysvětlil pracovník TS Karviná Emil Dostál.

"Musí se ta dlažba vybrat, podsypat to znovu, znovu srovnat a znovu uložit, aby to bylo rovné a nebyly tady ty výstupky," popsal práci další pracovník  Jan Juhász.

Náměstí prošlo opravou před 12 lety, což je dlouhá doba na to, aby se na jeho stavu podepsal zub času.

"Vlní se to z důvodu, že jsou tady velké mezery, spáry, zateče se tam voda a když jsou mrazy, tak ten mráz způsobuje zvednutí toho podloží, takže je to i klimatickými podmínkami," řekl Dostál.

Oprava se týká i prasklých žulových desek, které jsou součástí květinového obložení kolem náměstí.

"Opravujeme obložení na žardiniérách, což jsou ty velké květináče, které se minulý rok vyspravili rostlinným materiálem a mulčovací kůrou," uzavřel Dostál.

A připravuje se i okolí zimního stadionu na jarní sezonu a také na blíží se velký badmintonový turnaj, plejí se záhony a stříhají keře. O blížím se badmintonovém turnaji přineseme podrobnosti v některém z příštích expresů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy