Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dlažbu na Univerzitním náměstí v Karviné opravují, začala se vlnit

  • Karviná,

Pracovníci karvinských technických služeb se pustili do opravy zvlněné dlažby na Univerzitním náměstí. Na špatný stav dlažebního povrchu upozornili sami obyvatelé města prostřednictvím nové aplikace, kam závady ve městě hlásí.

Zvlněnou dlažbu na Univerzitním náměstí v Karviné v těchto dnech dávají do pořádku pracovníci technických služeb. Volné desky byly nebezpečné chůzi, každou chvíli tady mohl kdokoliv zakopnout a způsobit si úraz.

"Začali jsme u schodiště, protože tam to bylo nejhorší a lidé velmi často psali do závad, že o tu zvlněnou dlažbu zakopávají. Průběžně budeme procházet celé náměstí a tam, kde to bude vykazovat nejhorší defekty, tak tam to budeme opravovat," vysvětlil pracovník TS Karviná Emil Dostál.

"Musí se ta dlažba vybrat, podsypat to znovu, znovu srovnat a znovu uložit, aby to bylo rovné a nebyly tady ty výstupky," popsal práci další pracovník  Jan Juhász.

Náměstí prošlo opravou před 12 lety, což je dlouhá doba na to, aby se na jeho stavu podepsal zub času.

"Vlní se to z důvodu, že jsou tady velké mezery, spáry, zateče se tam voda a když jsou mrazy, tak ten mráz způsobuje zvednutí toho podloží, takže je to i klimatickými podmínkami," řekl Dostál.

Oprava se týká i prasklých žulových desek, které jsou součástí květinového obložení kolem náměstí.

"Opravujeme obložení na žardiniérách, což jsou ty velké květináče, které se minulý rok vyspravili rostlinným materiálem a mulčovací kůrou," uzavřel Dostál.

A připravuje se i okolí zimního stadionu na jarní sezonu a také na blíží se velký badmintonový turnaj, plejí se záhony a stříhají keře. O blížím se badmintonovém turnaji přineseme podrobnosti v některém z příštích expresů.
Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

Šakalí léta / muzikál

24.04. 19:00
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

25.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Střední odborná škola managementu a práva, s.r.o. ul. Mírová
Karviná
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

Globus ČR, k.s. - HM Havířov
Havířov
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků