Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné budují nová parkoviště, najít vhodnou lokalitu je ale čím dál těžší

  • Karviná,

V Karviné najdou řidiči už brzy nová místa k parkování. Právě se dokončují dvě parkoviště v Ráji, poblíž Základní školy Školská a velké parkoviště pro téměř stovku aut vyroste i u Základní umělecké školy Bedřicha Smetany.

Najít volné místo k zaparkování je čím dál složitější v každém městě, zvláště v odpoledních a večerních hodinách. Čím dál náročnější je také najít místo, kde by další nové parkoviště mohlo vzniknout. 

“Celkově v našich sídlištích je vedeno spoustu inženýrských sítí, které výstavbu znesnadňují,” řekla Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK. 

Na ulici Školská poblíž základní školy finišují práce na dvou částech parkoviště pro 15 a 19 aut. 

“Je to lokalita, která dlouhodobě vykazuje nedostatek parkování pro osobní auta. Toto sídliště bylo v minulosti stavěno na úplně jiný počet aut, takže jsme rádi, když se nám podaří v nějaké lokalitě najít prostor, kde můžeme parkoviště vystavět,” řekla Bogoczová.

Výstavba se neobešla bez kácení některých dřevin a zeleně, počítá se se s tím, že budou vysazeny stromy nové a dojde i k výměně osvětlení. 

“ Pro normální parkování děláme vegetační dlažbu vysypanou kačírkem, protože to lépe umožňuje vsaky vody, zadržujeme vodu více ve městě a pro imobilní, kteří přijedou autem, bude parkovací stání vydlážděné,” upřesnila Bogoczová. 

Po výstavbě parkoviště se tato komunikace dočká i opravy. Velká parkovací plocha pro 98 aut se připravuje na ulici Čajkovského poblíž ZUŠ B. Smetany. 

“V současné době soutěžíme zhotovitele, podle zákona o veřejných zakázkách a v jarních měsících bychom chtěli začít stavbu jako takovou,” uzavřela vedoucí. 

I tady bude vykácena zeleň nahrazena novou, počítá se i s dalšími úpravami, jako je osvětlení nebo kontejnerová stání.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy