Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Judisté TJ Baník Karviná trénují ve vylepšeném zázemí, náklady na opravy zaplatilo město

  • Karviná,

Oddíl judistů Tělovýchovné jednoty Karviná začal sezonu ve vylepšeném zázemí. Během jarních prázdnin se judo hala opět modernizovala. Po zateplení se v hale vyměnila stropní krytina a osvětlení. Náklady na opravu zaplatilo město.

Judisté TJ Baník Karviná se těší z modernějšího zázemí. Díky dotaci z fondu primátora města mohli opravit strop a osvětlení v hale, které už bylo zastaralé.

"Máme konečně zakrytovaný nový strop, nové světla, už je to hotové, kromě zdí, které budeme malovat v průběhu měsíce. My jsme v loňském roce pomocí města zateplili tu část, která není vidět, aby nám neunikalo tolik tepla a letos jsme byli nuceni sundat starou krytinu, která nám začala padat na hlavu, takže jsme posundávali starou krytinu a sehnali jsme firmu, která nám udělala nový strop. Je tam nové elektro, nové světla, je to teď udělané doufejme na dalších 35 let," řekl Karel Štefánik, předseda oddílu juda.

Za finance z města si nechali judisté vyměnit i zastaralý kotel v hale.

"Jsem rád, že jsme mohli finančně podpořit další zvelebení a rekonstrukci judo haly. Lidé,. kteří se o halu starají, dělají spoustu věcí svépomocí a každá koruna navíc, kterou můžeme přispět, tu halu posouvá zase o kus dál, je tam spousta dětí, které tam sportují, takže to je super," řekl primátor Karviné Jan Wolf.

Malí judisté už naplno závodí, před sebou mají Český pohár, kvalifikaci na mistrovství republiky žáků a dorostu. 

"My, veteráni, začínáme sezonu v dubnu, jedeme na mezinárodní mistrovství Maďarska, pak Slovenska, čeká nás ME v Řecku a mistrovství Rakouska v Linci," vyjmenovala Inna Indráková, trenérka, judistka .

Oddíl judo má v současné době přes 80 členů a jejich počet každoročně roste. Je jedním z nejúspěšnějších oddílů v celé TJ, závodníci a závodnice přivážejí každoročně z domácích i zahraničních soutěží a turnajů desítky medailí a pohárů. Děti tady trénují třikrát týdně, akrobacii, atletiku, techniku a postoje.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy