Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záchranář na cestách Marek Balicki strávil rok na Novém Zélandu, teď poznává Austrálii

  • Karviná,

Záchranáře na cestách Marek Balicki se momentálně nachází v Austrálii. V reportáži se ještě jednou ohlédl za Novým Zélandem, kde strávil více jak rok. Tady pracoval, poznával nová místa a také nezapomněl na svou misi, navštívit tamní hasiče a záchranáře

Do Austrálie Marek odcestoval na konci ledna letošního roku z Nového Zélandu, kde byl od listopadu roku 2018. Na začátku pomáhal s chodem farmy a hledal si práci. Také hledal auto, které by mohl přestavět na své budoucí obydlí.

"Dodávku jsem si našel a aby splňovala novozélandské certifikace, musel jsem ji předělat, pak jsem si našel práci, stal se ze mě lezec," prozradil Marek a dodal: "Občas se poštěstilo a bylo pár dní volna, které jsem využil k cestování, poznávání přírody."

Po necelém roce tvrdé práce, která mu měla zajistit finance na další cestování, musel kvůli vízům zemi opustit. Marek se přesunul na Fidži a Samou. PO nějaké době se ale na nový Zéland vrátil zpátky. Hodně cestoval, poznával tamní přírodu, kopce a jezera.

"Nový Zéland nabízí velké turistické trasy přes krásná údolí a hory, je také kouzelný velkým množstvím zvířátek, lachtanů, tučňáků ," zavzpomínal Marek Balicki.

Ani tady Marek nezapomněl navštívit  záchranářské kolegy a hasiče. Mohl prozkoumat jejich stanice a vybavení. V Austrálii  už Marek stihl s dalším českým hasičem pomáhat v oblastech postižených rozsáhlými požáry. Své skládací kolo tady také vyměnil za malý skutr.


Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků