Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bezpečnostní rada Karviné vydala další opatření v rámci nouzového stavu

  • Karviná,

Bezpečnostní rada města Karviné reaguje na nově vydaná opatření státu v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem.

Od středy jsou v celé republice kvůli šíření koronaviru uzavřeny všechny školy  a platí zákaz pořádání kulturních a sportovních akcí s účastí nad 100 osob. Platí také zákaz návštěv v nemocnicích nebo domovech seniorů. V Karviné, stejně jako v ostatních městech zasedala bezpečnostní rada města.

"Probírali jsme mimořádná opatření, které vydal ministr zdravotnictví s kompetentními lidmi jsme si zadali úkoly, které musí proběhnout v rámci našeho města, ať už to je řízení příspěvkových organizací, školských a předškolských zařízení nebo objektů, které by měly být uzavřeny,” vysvětlil primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD).

Kromě uzavřených škol jsou zrušeny kulturní akce v mědk, kinech, volnočasových střediscích a všude tam, kde se shromažďuje větší počet lidí. Upravena je i provozní doba na úřadech.

 “Úřední dny jsou zachovány pondělí a středa. Na tyto dny bych prosil občany, aby se snažili přihlašovat dálkovým způsobem a telefonicky objednávat na konkrétní hodinu, aby si vyřídili své záležitosti. V úterý, čtvrtek a pátek budou pro veřejnost budovy uzavřeny, s výjimkou podatelny a pokladny na budově C,”  řekl Roman Nogol, tajemník MMK. 

Bezpečnostní rada města se zabývala nejohroženější skupinou a tou jsou senioři. 

“Hlavní prioritou je zajistit provoz stravovacích zařízení, která slouží mimo jiné právě k přípravě obědů seniorů, všechny tyto služby fungují a děláme maximum, aby fungovaly i nadále,” dodal Nogol. 

Přijata byla i další opatření. “Uzavřeli jsme zámek Fryštát. K omezení dochází i v Business Gate, kde se zrušily všechny plánované akce, navíc je tam omezen provoz, a to pondělky a středy od 8 do 17 hodin. Linky MHD budou v pondělí 16.března jezdit podle klasického jízdního řádu, zatím jsme je neomezili provoz, ale budeme sledovat jejich obsazenost,” dodal mluvčí Karviné Lukáš Hudeček. 

Další aktuální informace přineseme po víkendu. Týkat se budou například zřízení speciální linky pro seniory a lidi v karanténě.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků