Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další preventivní opatření v Karviné. Co platí a co se zpřísnilo?

  • Karviná,

V Karviné pravidelně zasedá Krizový štáb města a reaguje na další preventivní opatření a nařízení státu kvůli šíření koronaviru.

Krizový štáb Karviné v čele s primátorem města složený i ze zástupců Integrovaného záchranného systému každý den zasedá, aby projednal všechna důležitá preventivní opatření vydaná státem, potažmo krajem. Nově město zřídilo speciální linky. Dovoláte se na ně od 7 do 18 hodin. Jedna slouží k všeobecným informacím ke koronaviru -  Informační linka 596 387 102  .

"Jsme schopni informovat o různých službách, předávat jim, informace, ale neslouží k posuzování zdravotního stavu, to neumíme, umíme ale říct, kam se mají obrátit," řekl tajemník MMK Roman Nogol.

Další dvě mobilní čísla jsou určena seniorům a lidem v karanténě -  607 032 821 a 607 033 990.

"Pro nás jsou nejpotřebnější senioři a lidé v karanténě. Proto, abychom se o ně mohli postarat, je to i včetně nákupů, oběda a podobných  věcí," dodal Nogol.

Tyto záležitosti budou zařizovat právě lidé z úřadů a dobrovolníci. 

"Nás tři sta úředníků je rozděleno do dvou skupin, které se nebudou potkávat, aby nemohlo dojít k nákaze mezi sebou."

Chod úřadu je nově upraven. V pondělí bude fungovat od 8-11 a ve středu od 13 do 16 hodin pro telefonicky objednané a to v opravdu nutných případech. 

"Stejně jako my na úřadě my máme pro fungování města jiné subjekty, jako jsou technické služby, které musí zajišťovat svoz odpadů. To jsou ty priority, které my potřebujeme aby byli v chodu a uděláme vše, aby v chodu byli," dodal tajemník.

Stejně tak je plně funkční provoz sociálních služeb a  zejména pečovatelská služba, která pečuje o nejpotřebnější.  Doporučuje se také, aby se lidé chránili rouškou, šálou nebo šátkem. Krytí na obličeji je nezbytné při přepravě autobusovou dopravou.

Doporučuji lidem, aby veškeré informační stránky sledovali, internetové stránky facebook města, tiskoviny a ti, kdo máte roušky, tak je využívat maximálně, ti kdo je nemáte, tak se snažte chránit alespoň nějakým šátkem, není to legrace. Buďte ke svému okolí ohleduplní," řekl primátor Karviné.

Dále dbejte na zvýšenou osobní hygienu, umývání rukou a dodržujte rozestupy mezi sebou.
Šakalí léta / muzikál

17.04. 19:00
Orlová, Dům kultury města Orlová

Šakalí léta / muzikál

24.04. 19:00
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Šakalí léta / muzikál

25.04. 17:30
Český Těšín, Těšínské divadlo, Český Těšín

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Karviná, příspěvková organizace
Karviná
od 35 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

S-O-D Holding s.r.o.
Petřvald
od 21 400 Kč/měsíc

Detail

HAMOR - STAV s.r.o.
Karviná
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků