Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nákupy seniorům budou v Karviné nosit domů dobrovolníci ČČK

  • Karviná,

V Karviné běží naplno spolupráce magistrátu s ČČK a dobrovolnickou organizací ADRA. Spolupráce má zajistit nákupy potravin a léků pro seniory, kteří nevycházejí ze svých domovů. Běží i příprava na nábor dalších dobrovolníků, kteří by vypomohli v případě, že počet potřebných lidí stoupne.

Český červený kříž Karviná v současné době spolupracuje s magistrátem města a je připraven v případě potřeby proškolit další dobrovolníky, kteří by zajížděli k seniorům.

"Dobrovolníci, kteří budou fungovat pod ČČK Karviná, by měli mít 18 let a více, není podmínkou, aby měli vozidlo, budeme to pokrývat naším vozovým parkem. Každý dobrovolník bude proškolen, jak má fungovat v terénu, musí podepsat čestné prohlášení, že nepřišel  do styku s nemocnými lidmi, mlčenlivost, protože bude znát nějaké údaje klientů, to vše na startu. Pak budou vyrážet do terénu. Samozřejmě ne každý bude do této akce nasazen," řekl ředitel ČČK Karviná Oldřich Gbelec.

Několik  dobrovolníků bude na dispečinku v zázemí ČČK Karviná, kvůli komunikaci s Odborem sociálním Magistrátu města Karviná, ostatní dobrovolníci budou na telefonu.

"Máme určenou dobu, kdy se budou přijímat objednávky a kdy se bude do terénu vyrážet. Pro lepší logistiku odbavování těch nákupů jsme se rozhodli, že budeme nakupovat pouze v jednom obchodním domě, nebude možné si vybírat z letákových akcí, konkretizovat jednotlivé zboží, jestli je mouka od toho nebo toho výrobce, bude se jednat o základní potraviny, hygienické pomůcky prostředky a léky," dodal Gbelec. 

Dobrovolníci budou mít na sobě jasně rozeznatelné oblečení. Nákupy se obstarávají lidem, kteří volají na magistrátem zřízené telefonní linky.

"Někteří potřebují jen poradit, někteří donést nákup, léky, zatím to zvládáme s těmi organizacemi, které mají své dobrovolníky, kteří to zajišťují," vysvětlila vedoucí Odboru sociálního MMK Martina Smužová.

Už teď se ale dává dohromady seznam dobrovolníků, kteří by v případě potřeby byli k dispozici.

"Bylo by dobré, aby se hlásili na Magistrátu města Karviné, panu Snášelovi z Odboru školství a rozvoje," dodala Smužová.

Zájemci o dobrovolnictví mohou kontaktovat Jakuba Snášela z Odboru školství a rozvoje MMK emailem nebo volat na níže uvedené telefonní číslo. 

KONTAKT NA J. SNÁŠELA: jakub.snasel@karvina.cz 596 387 745

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků