Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná nakoupí dezinfekční prostředky pro strážníky, technické a sociální služby

  • Karviná,

Rada města Karviné schválila na svém posledním zasedání uvolnění finančních prostředků z rezervy na nákup dezinfekčních prostředků a roušek ve výši dva a půl milionu korun. Nakoupený materiál využijí strážníci městské policie, sociální služby nebo pracovníci TS k čištění veřejného prostranství.

Rada města Karviné schválila na svém posledním zasedání nákup dezinfekčních prostředků a roušek ve výši dva a půl milionu korun. tento potřebný ochranný materiál bude určen několika základním organizacím.

"Pro sociální služby, pro městskou policii, pro dezinfekci veřejných prostranství, TS zahájily dezinfekci zastávek a dalších prostor, kde by se ta nákaza mohla šířit," vysvětlil primátor Karviné Jan Wolf.

S dezinfekcí zastávek z preventivních důvodů začaly pracovníci Technických služeb téměř okamžitě.

".Se snažíme dezinfikovat přibližně všechny zastávky, hlavně ty hlavní tahy. Za den bychom měli stihnout všechny, kromě tahů, co jsou vedlejší, ty zase na druhý den. Co dva dny by se to mělo dělat," řekl Ivan Matějíček, pracovník TS Karviná.

Všechny městské organizace jsou od začátku dezinfekčními prostředky a rouškami vybaveny, postupně se doplňují, tak aby je měly pořád k dispozici.

"Ze strany města jsme přednostně zásobováni dezinfekcí, za což jsme vděčni protože to je nedostatkové zboží a budeme rádi, pokud další dostaneme a budeme mít dostatečné zásoby," řekla vedoucí Sociálních služeb Karviná Blanka Dadoková.

Město Karviná nad rámec svých povinností rozmístí v příštím týdnu 150 nádob o objemu 120 litrů na infekční nebezpečný odpad, kam budou moci lidé použité roušky nebo rukavice vhazovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků