Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné přibyly kontejnerové nádoby na použité roušky a rukavice

  • Karviná,

V souvislosti s koronavirovou pandemií rozmístili pracovníci technických služeb ve všech městských částech Karviné celkem 150 kontejnerů na infekční nebezpečný odpad. Lidé tam mohou vhazovat použité roušky, rukavice nebo kapesníky.

Popelnice v Karviné

Z důvodu bezpečnosti a ochrany zdraví obyvatel Karviné a také pracovníků technických služeb, které vyvážejí komunální odpad, pořídilo město nad rámec svých povinností 150 kontejnerů na nebezpečný odpad.

"Nás k tomu vedlo to, abychom nemísili tyto odpady s běžným komunálním odpadem, aby neměli občané strach, když půjdou vyhodit odpad, aby ten odpad neskončí na skládce odpadu, protože tady taky hrozí riziko šíření nákazy a počítáme i s tím, že máme problémové občany, kteří vybírají kontejnery a tam také hrozí riziko možnosti šíření nákazy,"vysvětlila vedoucí Odboru komunálního MMK.

Nádoby najdou lidé na kontejnerových stanovištích na sídlištích i v rodinných zástavbách. Použité roušky a rukavice se sem vhazují v zavázaných igelitových sáčcích. Nádoby jsou uzamykatelné, s horním vhazováním.

"Nebezpečný infekční odpad bude svážet firma, která na to má povolení. Odvážet se to bude do spalovny," dodal  Michal Bartečko, vedoucí provozu odpadu TS Karviná.

Po skončení pandemie tyto odpadové nádoby využije město na použité potravinářské jedlé tuky a oleje 


Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků