Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Multifunkční profesní centrum OPF Karviná je připraveno, vyučovat se tady začne na podzim

  • Karviná,

Nově vybudované Multifunkční profesní centrum karvinské Obchodně podnikatelské fakulty je připraveno pro výuku studijního oboru Cestovní ruch a turismus. Ve výukovém pavilonu se kromě cvičné cestovní kanceláře také nachází cvičná restaurace a kuchyň.

Hlavní fáze rekonstrukce profesního centra OPF je dokončena. Zrekonstruováno je kompletně celé bývalé zázemí a provoz kuchyně středoškolského internátu, který se tady nacházel.

"V této fázi máme zrekonstruovanou stavební část, máme nakoupeno podstatnou část vybavení, čekáme ještě na dodání vybavení gastro zařízení do cvičné kuchyně do gastro provozu, tak aby tady mohly probíhat i akce spojené se zážitkovou gastronomií, vzdělávací kurzy a podobně," vysvětlil děkan fakulty Daniel Stavárek.

Výukový pavilon je složen z gastrocentra pro zkoušení přípravy pokrmů, nápojů a servírování v barovém prostředí, prostor je uzpůsoben jako cvičná restaurace. Profesní centrum je ale určeno prioritně pro nově otevřený studijní program Cestovní ruch a turismus.

"Tam budou moduly, které budou sloužit jako cvičné cestovní kanceláře, cvičné informační centrum, všechny jsou vybaveny patřičným softwarem, aby si studenti mohli na vlastní kůži vyzkoušet,jak  to v těchto podnicích cestovního ruchu funguje," řekl děkan a dodal: "Tento obor nabízíme i v současném přijímacím řízení, stále ještě studenti mají možnost se přihlásit online, zůstat v klidu a bezpečí doma a začít studovat na naší fakultě od nového školního roku."

Součástí profesního centra je i několik učeben pro výuku cizích jazyků. Vybudovány jsou také nové šatny sociální zařízení nebo malé fitcentrum.

"Co je zajímavé na tomto projektu je, že se nám povedlo do jednoho objektu vměstnat 4 zdroje financování, velká část investice byla hrazena ze zdrojů MŠMT ČR, zhruba 66 milionů, 12 milionů zaplatila naše fakulta, potom projekty z operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, půl milionem se podílel i MSDK, za což jsem rádi," uzavřel Stavárek.

Multifunkční profesní centrum bude tady na Vyhlídce k dispozici studentům už v září letošního roku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy