Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinský magistrát se vrací k obvyklým úředním hodinám, pauza bude vyhrazena pro dezinfekci

  • Karviná,

I karvinský magistrát rozšiřuje od příštího týdne na základě mimořádného opatření Vlády České republiky úřední hodiny. Stále ale platí, že přednost má písemné nebo telefonické vyřizování záležitostí. Zavede se také hodinová pauza kvůli dezinfekci v budovách.

Od pondělí 20. dubna vyřídí občané Karviné neodbytné záležitosti na karvinském magistrátu v pondělí a ve středu od 7:30-17:30 hodin, s tím, že od 12. do 13. hodin budou všechny budovy uzavřeny kvůli dezinfekci.

"Na každé z našich čtyř budov bude umístěn leták, kde bude jasně zděleno, jakým způsobem bude ten vstup regulován, které agendy se vykonávají a jak se občan může objednat  k ústnímu jednání. Přesto ten provoz bude mimořádný v tom, že naši zaměstnanci mají stále regulovaný pohyb na pracovišti, stále jsou přítomni v omezeném počtu,"vysvětlil Roman Nogol, tajemník MMK. 

 Osobní vyřizování se doporučuje pouze v neodkladných záležitostech, stále by lidé prioritně měli využívat písemný nebo telefonický kontakt. Platí omezení vydávání osobních dokladů a řidičských průkazů, rovněž budou eliminovány žádosti o změnu trvalého pobytu.

 Při osobní návštěvě bude mít každá z budov vlastní režim.  Na budově A je po celý pracovní týden zajištěna služba vrátného. Do budovy B  se lidé v pondělí a ve středu dostanou hlavním vchodem, vstup do budovy koriguje zaměstnanec magistrátu. V úterý a ve čtvrtek si objednané klienty vyzvedne u bočního vchodu do budovy (od kostela sv. Marka) po zazvonění na zvonek pověřený úředník. 

Před budovou C bude vyvolávací umístěno venku, klienti si vezmou lístek a vyčkají na vyzvání ke vstupu do budovy. V úterý a ve čtvrtek bude i tady na budově C umožněn vstup pouze objednaným klientům. V pátek bude přístupná pouze podatelna, pokladna a CzechPOINT. 

Na budově D bude v pondělí a ve středu komunikace s klientem probíhat přes okno přízemní kanceláře. V případě potřeby jednání v kanceláři si klienta osobně vyzvedne pověřený pracovník. V úterý a ve čtvrtek bude umožněn vstup pouze objednaným klientům, které si u vchodu do budovy vyzvedne pověřený úředník. 

"Při vstupu do budovy budou osloveni, budou požádáni o to, aby si dezinfikovali ruce, bude provedena  i kontrola jejich zdravotního stavu namátková, budou požádáni o strpení při regulaci pohybu na budově," dodal tajemník.

Vedení města apeluje na občany, aby dodržovali zpřísněná hygienická pravidla, ústa a nos měli zakryty rouškou a udržovali před budovou mezi sebou dvoumetrový rozestup.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail