Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dotace pro sport, kulturu i sociální oblast v Karviné schváleny

  • Karviná,

V Karviné schválili zastupitelé na svém zasedání dotace pro kulturu a sport a to v plné výši. Finance byly přerozděleny i sociálním organizacím a to podle to, kolika občanům služby poskytují a jaké mají náklady.

Zastupitelé Karviné schválili několikamilionové dotace na podporu kultury, sportu i sociální oblast. Dotace z fondu primátora podpoří i menší sportovní organizace a spolky.

"My jsme jako každoročně  rozdělili dotace z fondu primátora pro menší organizace, na kulturní činnost a sociální projekty. Doufám, že i v této těžké době , která dnes je, jim ty finanční prostředky pomohou vrátit se k normálnímu životu," řekl primátor Karviné Jan Wolf.

"Jsme schválili dotaci pro tělovýchovnou činnost na území města Karviné a na další volnočasové aktivity občanů, které se kumulují ve fondu primátora. Na sport je to částka zhruba 5 milionů korun a na volnočasové aktivity více než 2 miliony 259 tisíc. Je si třeba uvědomit, že pokračujeme v té koncepci podpory těchto aktivit na území města a žádné dotace se v této nelehké době nekrátí, zůstávají v plné výši," dodal Andrzej Bizoń, náměstek primátora Karviné.

S finanční podporu města pomohu počítat i registrované a navazující sociální služby.

"V letošním roce jsme  schválili dotace podle klíče, tzn. pro kolik karvinských občanů tyto služby slouží, jaké mají náklady. Chceme v příštím roce zohlednit to, že některé služby byly teď zavřené, tak aby ty fixní náklady, které mají, aby jim byly i v příštím roce zaplaceny, budeme na to přihlížet," vysvětlil Miroslav Hajdušík, náměstek primátora Karviné.

Bylo nutné také vyřešit dotace na akce, které byly kvůli koronaviru zrušeny a neproběhly.

"Je možné, že ty akce proběhnou v jiném termínu, třeba na podzim, nám bude jen nutné tuto informaci nahlásit. Pokud by ty akce neproběhly, tak proběhne zúčtování všeho a ty peníze nám budou organizátory vráceny," uzavřel Lukáš Hudeček, mluvčí Karviné .

Například městský dům kultury má na svých stránkách už některé akce z března a dubna s novým náhradním termínem, pro další je hledá.

Nahlásit chybu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail