Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZUŠ B. Smetany Karviná už vyhlíží své žáky, otevřeny jsou všechny obory

  • Karviná,

Základní umělecké školy mohou obnovit svou činnost a vyměnit výuku na dálku za běžnou. Bezproblémově budou fungovat výuka jednotlivců, horší bylo pro učitele zorganizovat skupinová setkávání, zvláště tam, kde je více než patnáct dětí ve skupině.

Učitelé základních uměleckých škol mohou díky rozvolnění opatření vlády opět přivítat své žáky a znovu rozvíjet jejich talent, dodržovat musí daná nařízení hygienická opatření, jako dostatečné množství dezinfekce.

"Tento gel je k dostání tady v šatně, na toaletách i v učebnách . Další podmínkou je, že do budovy nesmí vstupovat nikdo kromě našich žáků. Ve společných prostorách musí mít všichni roušky. Ve třídě, pokud bude vzdálenost mezi učitelem a žákem 2 metry, není rouška potřeba," vysvětlil ředitel ZUŠ B. Smetany Kamil Novák.

Každý žák také musí poprvé při vstupu odevzdat čestné prohlášení, které potvrzuje, že nemá koronavirové příznaky. Další podmínkou je, že nesmí být současně ve třídě více jak 15 žáků. Tuto podmínkui museli vyřešit  například ve Sborovém studiu Permoník.

"Tento týden otevřeme hodiny sólových zpěvů a od příštího týdne budeme otevírat výuku sborového zpěvu, s tím, že jsme obeslali rodiče, jestli si přejí, aby se jejich dítě zúčastnilo výuky a až jsme měli zpětnou vazbu, tak jsme sbor rozdělili do dvou skupin a koncertní sbor do tří skupin," popsala orgaizaci výuky Martina Jurtíková, sbormistryně Permoníku .

V Karviné jsou otevřeny všechny obory. Noví zájemci se mohou přihlásit pomocí elektronické přihlášky, která je na webu školy. A třeba i do nových oborů, které škola chystá.

"Od září otevíráme nový učební obor, budeme vyučovat hru na ukulele a banjo." prozradil ředitel.

Podobně ve skupinkách funguje i výuka ve školách, reportáž připravujeme. 
Svatováclavský hudební festival - Flétnové sonáty

18.09. 18:00
Orlová, Evangelický kostel, Orlová

Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

19.09. 19:00
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

ASF jobs. s.r.o, - Karviná
Karviná
od 96 Kč/hod.

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - Orlová
Orlová
od 8 050 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs. s.r.o, - Karviná
Karviná
od 96 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků