Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další pirát na silnicích. Muž se zákazem řízení se snažil ujet policii, pak se schovával ve křoví

  • Karviná,

Muže se zákazem řízení pronásledovaly hlídky policistů v neděli 10. května krátce po 21. hodině. Obyčejná dopravní kontrola v Karviné se zvrhla v policejní honičku.

Muž ročníku 1994 v osobním autě Ford Mondeo v Karviné vyjížděl od benzínové čerpací stanice. Policisté speciální pořádkové jednotky ho chtěli zkontrolovat. Řidič vyjel z kruhového objezdu vyjel ve směru na Český Těšín. Na světelné a zvukové znamení s pokynem zastavit ale nereagoval.

Zlatuše Viačková, policejní mluvčí: "Řidič nezareagoval, rychlost jízdy zvýšil a ujížděl. Svou bezohlednou jízdou ohrozil ostatní účastníky silničního provozu. Nezaměnitelná znamení policejního vozidla vůbec nebral v potaz. V pronásledování se dostali až do obce Chotěbuz."

Na auto, které se řítilo po silnici, už čekali další policisté z Českého Těšína. Muž ale stále nezastavoval a projel až na nájezd k hraničnímu přechodu s Polskem. Právě na tomto místě už jízdu ve vysoké rychlostí nezvládl. Zastavily ho betonové zábrany oddělující vozovku. 

Zlatuše Viačková, policejní mluvčí: "I když manévrem způsobil defekt kola, v jízdě pokračoval ve směru na Český Těšín. Nakonec zastavil na ploše před bývalou prodejnou. Vystoupil a utíkal, ale to už ho stíhali policisté speciální pořádkové jednotky. Snažil se schovat v křoví, policisté ho vytáhli a zadrželi."

Policisté vzápětí zjistili, že muž má zákaz řízení všech motorových vozidel, a to do jara roku 2021. Je tak podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Tento muž na silnicích v Moravskoslezském kraji o víkendu nebyl jediným pirátem. Například havířovští policisté v sobotu 9. května nad ránem kontrolovali řidiče vozidla Škoda Fabia. Test na alkohol byl pozitivní, hladina měla hodnotu 2,5 promile.
UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o. Karviná
Karviná
od 16 100 do 17 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Horní Suchá
Horní Suchá
od 110 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků