Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další pirát na silnicích. Muž se zákazem řízení se snažil ujet policii, pak se schovával ve křoví

  • Karviná,

Muže se zákazem řízení pronásledovaly hlídky policistů v neděli 10. května krátce po 21. hodině. Obyčejná dopravní kontrola v Karviné se zvrhla v policejní honičku.

Muž ročníku 1994 v osobním autě Ford Mondeo v Karviné vyjížděl od benzínové čerpací stanice. Policisté speciální pořádkové jednotky ho chtěli zkontrolovat. Řidič vyjel z kruhového objezdu vyjel ve směru na Český Těšín. Na světelné a zvukové znamení s pokynem zastavit ale nereagoval.

Zlatuše Viačková, policejní mluvčí: "Řidič nezareagoval, rychlost jízdy zvýšil a ujížděl. Svou bezohlednou jízdou ohrozil ostatní účastníky silničního provozu. Nezaměnitelná znamení policejního vozidla vůbec nebral v potaz. V pronásledování se dostali až do obce Chotěbuz."

Na auto, které se řítilo po silnici, už čekali další policisté z Českého Těšína. Muž ale stále nezastavoval a projel až na nájezd k hraničnímu přechodu s Polskem. Právě na tomto místě už jízdu ve vysoké rychlostí nezvládl. Zastavily ho betonové zábrany oddělující vozovku. 

Zlatuše Viačková, policejní mluvčí: "I když manévrem způsobil defekt kola, v jízdě pokračoval ve směru na Český Těšín. Nakonec zastavil na ploše před bývalou prodejnou. Vystoupil a utíkal, ale to už ho stíhali policisté speciální pořádkové jednotky. Snažil se schovat v křoví, policisté ho vytáhli a zadrželi."

Policisté vzápětí zjistili, že muž má zákaz řízení všech motorových vozidel, a to do jara roku 2021. Je tak podezřelý ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí. Tento muž na silnicích v Moravskoslezském kraji o víkendu nebyl jediným pirátem. Například havířovští policisté v sobotu 9. května nad ránem kontrolovali řidiče vozidla Škoda Fabia. Test na alkohol byl pozitivní, hladina měla hodnotu 2,5 promile.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy