Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do života lidí se pomalu vrací kultura, organizace zatím plánují akce jen na týden dopředu

  • Karviná,

Do života lidí se v omezené podobě vrací kultura. Divadla nebo kina se připravují na své znovuotevření a první diváky. I tady se ale organizátoři akcí musí řídit právě platnými pravidly, která se stále mění. Třeba pro distributory filmů nebo agentury je náročné pružně reagovat.

V průběhu dubna se většina měst a obcí začala připravovat na znovuotevření kin, které bylo plánováno na 6. června, poté bylo posunuto na 25. května a nakonec uspíšeno na 11. května. Na toto urychlení nestihla zareagovat většina distributorů filmů, jejichž premiéry byly zrušeny v době zavřených kin. Z tohoto důvodu třeba karvinská kina zahájí promítání v pondělí 18. května za splnění vládních podmínek..

"Bude obsazena každá druhá řada, plus budou i rozestupy vždy mezi dvěma obsazenými sedadly. V jednom jsou obsazeny liché řady, v druhém sudé řady, takže při představení, která jsou za sebou nebudou diváci sedět na stejných sedadlech, kromě toho mezi představeními se bude provádět dezinfekce těch částí, kterých se diváci dotýkali, madla, kliky a podobně," řekl Jakub Gajdica, vedoucí karvinských kin.

Kvůli stále se měnícím rozhodnutím vlády také karvinské kino a potažmo městský dům kultury nepřipravují programy na delší dobu než na týden.

"My nevíme přesně, jaká opatření budou platit, jak zareagují distributoři, kdy uvolní premiéry, nevíme ani, jaký bude ohlas, že otvírat kino," dodala Olga Humplíková, ředitelka MěDK Karviná.

Informace o akcích městského domu kultury nebo kina bude týdně aktualizován na facebooku nebo na stránkách domu kultury. Pokladní místo bude vybaveno ochranným štítem, je ale žádoucí, aby si lidé vstupenky objednávali online.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy