Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní koupaliště v Karviné otevřou začátkem června, krytý bazén už příští pondělí

  • Karviná,

Sportoviště v Karviné jsou lidmi po rozvolnění nařízení vlády hojně využívána, nově bude mít veřejnost možnost využít i krytý bazén, který se otevře ještě před jeho rekonstrukcí. Rušno je i na letním koupališti, kde se vše připravuje na sezonu.

Na letním koupališti v Karviné panuje čilý ruch. Vše se tady připravuje na otevření. Počítá se s 1. nebo 8. červnem, záleží na klimatických podmínkách.

"My jsme už vyčistili bazén, napustili veškerou technologii, máme uklizené budovy, teď děláme trávníky, keře budeme zastřihávat, budeme instalovat dávkovací dezinfekci," popsal přípravné práce David Kudláček, vedoucí provozu letního koupaliště.

Kapacitně je letní koupaliště určeno pro zhruba 2800 návštěvníků, v rámci opatření se sníží na 1300. Nově je připraveno pro děti i krásné hřiště.

Kapacitně je letní koupaliště určeno pro zhruba 2800 návštěvníků,v rámci opatření se sníží na 1300. Nově je připraveno pro děti i krásné hřiště.

"Pro letošní rok jsme na letním koupališti v Karviné pro děti připravili nové herní prvky, aby mohly trávit ten čas na koupališti. Jsem za to rád, a chtěl bych poděkovat jak odboru majetkovému, tak vedení společnosti STaRS," řekl náměstek primátora Andrzej Bizoń.

Prvky na koupališti jsou mimo hlavní sezonu obnovovány pravidelně.

"Využíváme ten čas nejen k sanaci a čištění všech bazénů, ale opravujeme také některé prvky, které jsou spojeny s bazény, chybí nám tady herní síť, na kterou se plavci můžou těšit asi za týden," dodal náměstek.

Po rozvolnění opatření začali lidé opět využívat sportoviště ve městě, stále za platných hygienicko-epidemiologických opatření.

"Když začnu tenisovou halou, tak ta jede bez omezení, kromě toho, že se stále nedají využívat šatny, ale od pondělí 25. května najedeme na nonstop provoz s možností sprch a šaten přesně podle uvolňování, které nařídila vláda. Dále od pondělí 25.5. otevřeme hotel," řekl ředitel společnosti STaRS Karviná Petr Dyszkiewicz.

Tento týden opět bez šaten a sprch byla otevřena i umělou in-line plochu na zimním stadionu. K dispozici budou šatny a sprchy také od 25.5.

"Od příštího pondělí rozjedeme normálně krytý plavecký bazén, začneme od 12. hodin a pojedeme v režimu, kdy si stanovíme přesný počet podle výpočtu, který chce vláda v maximální možné návštěvnosti," uzavřel ředitel.

Sportování je možné bez roušek, platí ale dodržování rozestupů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy