Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Důl Darkov zastavil těžbu uhlí, v podzemí zůstal omezený počet lidí

  • Karviná,

Vedení společnosti OKD rozhodlo o zastavení těžby uhlí na Dole Darkov. Provoz je omezen pouze na bezpečnostní minimum a v podzemí se pohybuje zhruba 150 zaměstnanců.

Společnost OKD přerušila těžbu uhlí na Dole Darkov. Situací se zabýval také Krizový štáb Moravskoslezského kraje.

David Hájek, ředitel provozu OKD: "V podzemí se pohybuje 150 zaměstnanců, kteří zajišťují bezpečný chod dolu. Takto fungujeme od pátku, abychom dosáhli toho, aby se do práce vrátili jen zaměstnanci, kteří prošli testováním s negativním výsledkem."

V pátek hygienici otestovali 300 lidí, v sobotu dalších 900 a v neděli se podařilo otestovat více než 400 zaměstnanců. V pondělí je naplánováno posledních 100 testů. Nakonec se podařilo otestovat více lidí, než bylo původně naplánováno.

David Hájek, ředitel provozu OKD: "Je to dáno tím, že jsme v širší míře přizvali dodavatelské firmy, které pro nás provádějí práce a jejich zaměstnanci jsou ve styku s těmi našimi."
Pavla Svrčinová, ředitelka KHS: "Ke dni 24. 5. 2020 k 18 00 je hlášeno celkem 212 případů onemocnění v souvislosti s dolem Darkov. Z těchto případů je 154 zaměstnanců dolu, 54 jejich rodinných kontaktů a 4 jiní pracovníci."

Provoz Dolu Darkov je v současné době omezen na bezpečnostní minimum a těžba je přerušena. 

Vanda Staňková, předsedkyně představenstva OKD: "Koronavirus ve spojení s velmi nízkými cenami uhlí nás dostal do velmi složité situace. Spojili jsme se s našim akcionářem, abychom tuto situaci řešili a věříme, že náš akcionář nenechá lidi v OKD na holičkách.“

OKD nadále počítá s tím, že by těžba v dolech probíhala minimálně do roku 2025 s tím, že postupně bude docházet k utlumování dolů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy