Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Středisku volného času Juventus už funguje většina kroužků

  • Karviná,

V karvinském středisku volného času Juventus se rozběhla většina zájmových kroužků a aktivit pro děti a mládež. Děti se rozvolňování doslova nemohly dočkat, společné volnočasové aktivity a setkávání jim v době nouzového stavu chyběly.

Postupné rozvolňování opatření vlády umožnilo 11. května opět otevřít střediska volného času. V Karviné se tímto dnem znovu rozběhla většina kroužků a aktivit.

"Spustily se dvě třetiny kroužků, nebylo možné spustit úplně vše, především v těch externích prostorách, které máme pronajaté, třeba tělocvičny, nebylo v silách pracovníků střediska celé tyto prostory po skončení aktivit dezinfikovat. Z těch 65 kroužků, které u nás jsou, jsme spustili 40, například mažoretky, pohybové a taneční klub Intro, Písklata, kroužek karate, Lesani, turistický kroužek " řekl Jan Firla, zástupce ředitele SVČ Juventus Karviná.

Před spuštěním kroužků se prioritně zjišťoval zájem rodičů a dětí.

"Ověřovali jsme si, jestli vedoucí do toho půjdou, jestli do toho půjdou děti. Ne všechny kroužky se spustily ze 100 procent, někteří nedochází, ale prakticky tu možnost dostaly všechny děti," dodal.

Chuť docházet znovu pravidelně do kroužků byla velká. Na tréninky se těšila třeba děvčata z Intra, kategorie Mini. Děvčata se schází jednou týdně.

"V tomto stavu nám chodí na trénink osm holčiček z třinácti. Dodržujeme pravidla, větráme hodně, aby holky mohly dobře dýchat v těch rouškách, je to obtížné přeci jenom, ale zvládáme to, hrajeme hry taneční, pohybové," vysvětlila trenérka Adéla Višňová.

Zaměstnanci, vedoucí kroužků a přátelé Juventusu v době nouzového stavu vůbec nezaháleli. Třeba ve velkém šili roušky. Magistrát také přispěl Juventusu částkou 30 tisíc korun na nákup dezinfekčních prostředků.

V současné době se připravuje táborová činnost na výjezdové a příměstské tábory, které proběhnou v letních měsících.

"Tábory pojedou, budeme mít 9 výjezdových a 12 příměstských táborů, pojede přírodovědná stanice, což je naše pobočka," uzavřel Firla.

O příměstské týdenní tábory je každoročně velký zájem, první začíná hned začátkem července, Kapacita jednoho tábora je zhruba třicet dětí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy