Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V zahradách několika MŠ přibyly herní prvky, v kurzu jsou pískoviště i lanové dráhy

  • Karviná,

Karviná využila nouzový stav a uzavření školských zařízení k jejich vylepšení. Už nyní začaly rekonstrukce ve školách i školkách a také na několika zahradách mateřinek přibyly nové herní prvky.

Lanová centra, prolézačky, pískoviště nebo velký dřevěný hrad bude nově sloužit dětem z několika mateřských škol. Město je nechalo nainstalovat v době, kdy byla školská zařízení uzavřena.

Andrzej Bizoń náměstek primátora: “ V letošním roce navazujeme na rekonstrukci herních prvků mateřských škol. Je to podle bezpečnostních atestů i podle toho, co si přejí dané školky. jsem velmi rád, že můžeme pokračovat v té obnově, protože letos přijde na řadu několik MŠ, loni jsme začali a budeme pokračovat i nadále.”

Největší zájem je vždy o pískoviště. To ale musí být chráněno.

Andrzej Bizoń (ČSSD), náměstek primátora: "Aby jak povětrnostní podmínky, tak i nějaké cizí předměty nebyly součástí toho písku a teď jsou velmi žádaná lanová centra, kdy si děti mohou podlézat, nadlézat a podobně."

Nové prvky na své zahradě přivítali i v Mateřské školce Žižkova.

Naděžda Kubicová, vedoucí učitelka MŠ Žižkova: “Když jsme se vrátili po koronavirových prázdninách zpět do školky, tak jsme byli příjemně překvapeni, protože jsme zjistili, že město, náš zřizovatel, nám tady připravil krásnou zahradu. Byla po 10 letech už opotřebovaná. Ráda bych pozvala rodiče a děti u příležitosti Dne dětí, kdy otevíráme mateřskou školu a odpoledne zahradu pro veřejnost. Byla bych ráda, kdyby si přišli s dětmi zahrát, zatancovat a odpočinout si."

Zahrada bude otevřena v pondělí v 16 hodin.
Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků