Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce škol a školek začala v Karviné dříve, dělníci opravují podlahy nebo toalety

  • Karviná,

Karviná využila období spojené s uzavřením škol a školek kvůli koronavirové nákaze k jejich modernizaci. O něco dříve proběhla výběrová řízení a práce, které obvykle začínají prvním prázdninovým dnem, se naplno rozběhly už nyní.

Situace kolem COVID-19 dovolila dříve provádět výběrové řízení na dodavatele prací v karvinských školách a školkách, mohlo se také dříve začít s modernizacemi.

Andrzej Bizoń, náměstek primátora Karviné:  “Kdysi jsme začínali prvním dnem prázdnin, dnes můžu říct, že dvě školy budeme končit prvním dnem prázdnin, tzn, začátek prací bude 1.7., ale to jsou poslední dvě školy. Vesměs na většině škol pokračujeme v rekonstrukci, je to pět škol, které buď navazují na předešlé opravy z minulých let nebo to jsou školy, které teprve začínají s těmi opravami."


V různých učebnách nebo školkách se také opravují podlahové krytiny, jako například v mateřské škole U Mateřské školy, která patří k Základní škole Borovského.

"Andrzej Bizoń, náměstek primátora Karviné:  "Jsem rád, že se vysoutěžily i firmy, které dodávají nábytek a interiérové vybavení do učeben a školských zařízení a v neposlední řadě se to týká i MŠ, kde v jedné budeme pomáhat při předělávání kuchyně, výtahu do kuchyně, nábytku a jedna MŠ bude mít krásně vybavenou novou družinu."

Práce na modernizaci sociálního zařízení u tělocvičny finišují například na Základní škole Majakovského.

Milan Martinček, školník: “WC dívčí, WC chlapecké, dále se mění topení, bude se měnit přívod vody, který už taky pamatuje nějaký pátek."
Aleš Homan, zástupce ředitele: "My jsme velmi rádi, že ta rekonstrukce probíhá, protože v minulosti se dělala tělocvična, nyní se dělá zázemí té tělocvičny, šatny a sociální zařízení. Jsme moc rád, že k této investici došlo."

Tělocvičnu a tedy i zázemí využívají nejen žáci této školy, ale i sportovní kluby a oddíly, například basketbalisté nebo mažoretky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy