Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Basketbalisté TJ Sokol Karviná jsou zpátky na hřišti a v tělocvičnách

  • Karviná,

Baskebalisté Tělovýchovné jednoty Sokol Karviná jsou po dvou a půl měsíční pauze zpátky na hřišti a v tělocvičnách. Postupně se vrací zpátky do formy a připravují se na dobu, kdy opět budou moci oficiálně bodovat v soutěžích.

Všechny kategorie basketbalového oddílu TJ Sokol Karviná se vrátili zpátky po rozvolnění opatření vlády zpátky na hřiště. Zatímco muži trénují v tělocvičně Základní školy Družba, děti a mládež od kategorie U12 až U19 využívají tělocvičny a hřiště Základní školy Majakovského.

Petr Sodomka, předseda basketbalového odd. TJ Sokol Karviná, koordinátor mládeže:  "Naši dva trenéři, co to mají na starost, tak se snaží dát to trochu do pohybu, protože ten výpadek 2,5 měsíce je enormně velký. Co se týká fyzičky, tak dva měsíce nic nedělat, nesáhnout si na míč, na palubovku, to je rapidně průser dolů, ten výpadek je velký."

Česká basketbalová federace Severní Moravy navrhla, aby sezonu zastavenou kvůli pandemii týmy odehrály, podle Petra Sodomky, to ale není dobrý nápad.

Petr Sodomka, předseda basketbalového odd. TJ Sokol Karviná, koordinátor mládeže:  “Chtěli dohrávat sezónu, kde chybělo u kategorie U15 šest zápasů dohromady, v kategorii U12 chybělo dohrát čtyři zápasy, což jako předseda oddílu jsem zamítl. Ten výpadek je tak velký, že ty výkony by byly o ničem a byly by to vyhozené peníze. Takže jsem s tím nesouhlasil. Teď musí tu fyzičku kluci zpátky dostat."
Zdeněk Zima, basketbalista TJ Sokol Karviná, kategorie U19: “ Přes karanténu jsem se nudil, basketbal mi chyběl. Nemohl jsem se dočkat, až budou s klukama zase trénovat."

Ze Stonavy dojíždí na tréninky Matouš Thienel. I jemu basketbal chyběl.

Matouš Thienel,basketbalista TJ Sokol Karviná, kategorie U17 : ”Chybělo mi to, basket hraji to 5 let, baví mě to. Ty kluky mám rád, myslím si, že je fajn pro každého si to zkusit."

Tréninky mají naplánované do konce června. V červenci je čeká pauza. Od srpna čekají hráče individuální tréninky, od půlky srpna je čeká soustředění, kde se znovu bude pilovat kondice, technika a dynamika. Trenéři by byli rádi, kdyby se do týmu přidali noví zájemci.

Petr Sodomka, předseda basketbalového odd. TJ Sokol Karviná, koordinátor mládeže:  ”Byl bych rád, kdyby těch dětí bylo víc, každý trenér by byl rád. Basketbal je krásná hra, děti jsou, jen je dostat prostě z domu sem. Tady tou cestou bych možná apeloval na to, ať přijdou zkusit, nemusí tady zůstat. My tady neděláme jen basketbal, je to celkově příprava na to, aby se to dítě hýbalo a nesedělo doma."

Tréninky mladých basketbalistů  probíhají na Základní škole Majakovského třikrát týdně. Návratu ligových basketbalistů k tréninkům se budeme věnovat příště.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy