Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Srnčí hody budou letos vypadat jinak. K hájence se přesune prodej zvěřinových klobás

  • Karviná,

Karvinští myslivci museli kvůli platným vládním opatřením zrušit oblíbené srnčí hody. Zůstane pouze prodej zvěřinových klobás, a to u jejich hájenky. V současné době se ale tady myslivci potýkají s tím, že si návštěvníci po sobě nedokáží uklidit.

Oblíbené srnčí hody, které se měly konat 19. června, se letos konat nebudou a to kvůli vládním opatřením související s koronavirem. I tak se myslivci rozhodli pro příznivce myslivosti uspořádat prodej zvěřinových klobás a to u jejich hájenky.

JAROSLAV OSZELDA, myslivec, správce hájenky: “Kdo chce, může přijít, bude to bez fronty, takže si pochutnají když už nemohou využít tu naši akci."

Prodej se uskuteční v pátek 19. června od 10 do 18 hodin, v sobotu pak od 9 do 12. hodin. V prodeji nebude omezeno množství na osobu.

Jaroslav Oszelda, myslivec, správce hájenky:  “Naši regionální občané ví, kde je restaurace Tesarčík, pokud se dají na cestu do Petrovic, je to za poslední zástavbou po pravé straně začíná les, je tam závora, která bude otevřená."

V současné době se myslivci potýkají s problémem, který je trápí. Jde o prostor u hájenky, který sdružení vlastní. Využívají ho lidé k odpočinku nebo opékání párků a po odchodu po sobě nechávají nepořádek.

Jaroslav Oszelda, myslivec, správce hájenky:  “Je to náš pozemek, který jsme koupili, máme tady lavičky, je to pro naši relaxaci, debaty, v neděli se tu scházíme, dělám tu správce hájenky a není dne, abych tu nepřijel a nebyl tu binec. Nemáme nic proti tomu, když tu někdo sedne, udělá si párek, ale to , co je tu denně, ať to jsou lahve, pivní plechovky, vše musíme odnášet a jsme z toho znechuceni."


V okolí hájenky jsou také rozbité lahve a střepy, které jsou nebezpečné pro jejich lovecké psy. Situaci už několikrát řešili i strážníci. Myslivci proto žádají návštěvníky hájenky, aby byli zodpovědní a to, co si sem přinesou, aby si i odnesli.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyBOHEMIA MARTEN CORPORATION a.s. Penny Market Karviná 17. listopadu
Karviná
od 17 900 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Jakub Glac - Petřvald
Petřvald
od 20 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. Penny Market tř. 17. listopadu
Karviná
od 107 Kč/hod.

Detail