Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na OPF Karviná probíhá zkouškové období, jejich průběh přizpůsobili současné situaci

  • Karviná,

Na Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné probíhají státní závěrečné zkoušky. Studenti jsou do školy kvůli opatřením zváni postupně podle harmonogramu. V současné době také skončila rekonstrukce velkého sálu.

Díky schválení speciálního zákona o fungování vysokých škol v době epidemie a plánu vlády k uvolňování opatření mohli na Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné zahájit zkouškové období v řádných termínech.

Daniel Stavárek, děkan OPF: “Studenti skládají semestrální zkoušky ze všech předmětů, ve většině je provádíme online na dálku buď videokonferencemi nebo testováním přes naše informační systémy. Jsou ale předměty, kdy studenti přijíždějí sem na fakultu skládat zkoušky, ale dodržujeme maximální hygienická opatření, zkouškové místnosti jsou průběžně dezinfikovány,dodržujeme ten maximální počet 15 osob v místnostech."

Zároveň také na fakultě probíhají státní závěrečné zkoušky.

Daniel Stavárek, děkan OPF: "V tomto týdnu to jsou inženýrské zkoušky, minulý týden proběhly bakalářské zkoušky. Také jsme ten průběh museli přizpůsobit současné situaci, ale nikterak dramaticky. Studenti nadále musí obhájit svou bakalářskou nebo diplomovou práci, skládají zkoušky z ekonomie, ze svého oboru. Jediná podstatná změna je, že na každého máme vyhrazený čas, studenti se nepotkávají, neshlukují."

Promoce čerstvých absolventů, kteří nyní skládají státní závěrečné zkoušky, se měli konat na konci června.

Daniel Stavárek, děkan OPF: "Bohužel, ten původně plánovaný termín na konci června nebudeme moct dodržet. Proto věříme, že v říjnu to bude jedna z prvních akcí, které budeme moct v tomto sále zorganizovat."

Velký sál se po generální opravě, která probíhala od července loňského roku výrazně změnil.

Daniel Stavárek, děkan OPF: "Máme vyměněny veškerý nábytek, obložení velkého sálu, zrekonstruovali jsme i osvětlení. Máme zcela novou audiovizuální techniku, všichni studenti mají komfortní sezení připojení k elektrické síti."

Celá rekonstrukce byla z více jak 95 procent financována z Operačního programu WWW. Financování obsahovalo kromě modernizace velkého sálu i rekonstrukce malého sálu a vybudování nové edukační laboratoře.

Velký sál bude využíván nejen k promocím, ale jako dříve i k přednáškám, akcím, jednáním městského zastupitelstva města nebo slavnostnímu vyřazování absolventů středních škol.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy