Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští policisté zadrželi protřelé kriminálníky, řádili v garážové osadě

  • Karviná,

Karvinští policisté dopadli dva muže, kteří měli na svědomí vloupání do garáží v městské části Nové Město. Šlo o recidivisty s bohatou kriminální minulostí. Kradli v době nouzového stavu, za mřížemi tak mohou strávit až osm let.

Garážová osada v Karviné-Novém Městě se stala terčem dvou protřelých kriminálníků. Postupně společně nebo každý zvlášť vykrádali jednotlivé garáže a brali doslova vše, co jim přišlo pod ruce, pneumatiky, rybářský vozík, žebřík, sekačku, lednici, kompresor nebo televizor. Ukradli třeba i barvy na malování nebo věci pro děti.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "I přes jejich kriminální minulosti, policisté podezřelým prokázali zatím deset skutků vloupání. Majitelům způsobili škodu přesahující 100 tisíc korun, na poškozených garážích pak 30 tisíc korun."

Do garáží se dostávali páčením, přes střešní krytinu nebo vybouráním zdiva.

Jaroslav Sarčák, vedoucí Obvodního oddělení PČR Karviná-1: "O těch podezřelých jsme věděli nějakou dobu, ale pořád před námi měli náskok, potřebovali jsme mít trochu štěstí."

Štěstí v podobě oznámení přišlo v úterý 9. června. Policisté přijeli ihned na místo se služebním psem.

Jaroslav Sarčák, vedoucí Obvodního oddělení PČR Karviná-1: "Služební pes je přivedl k jejich potencionálnímu bydlišti, jeden byl zadržen uvnitř, druhého jsme dohledali po 40 minutách. Našli se i věci z trestné činnosti."

Starší z dvojice, 39letý muž z Karviné, byl již 13krát soudně trestán. Mladší komplic, má záznamů v trestním rejstříku ještě více. V minulosti byl soudně trestán 20krát.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Oba důvodně podezřelí vloupání spáchali v době nouzového stavu. V případě prokázání viny jim hrozí 8 let za mřížemi."

Oba na rozsudek čekají ve vazbě. Policisté nabádají majitele garáží, aby si více všímali okolí a podezřelé jednání oznamovali.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy