Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští strážníci pokračují ve forenzním značení kol, nově se musí zájemci objednat

  • Karviná,

Karvinští strážníci i letos pokračují ve forenzním značení jízdních kol. Jde o neviditelnou metodu, díky které se ztracené nebo odcizené kolo dá dohledat i za hranicemi státu.

Po rozvolnění opatření kvůli koronaviru začali městští strážníci v Karviné opět forenzně značit kola. Nově se ale zájemci musí předem objednat v systému registrace, aby se netvořily fronty.

Petr Slezák, manažer prevence kriminality MP Karviná: "Většina lidí to zvládne sama, je to stejný systém, jako když si jdou pro řidičský nebo občanský průkaz a ti, kteří nechtějí nebo nemohou využívat internet, tak zavolají k nám a kolegyně je objedná."

Zájemci si mohou prozatím vybrat ze dvou dnů v týdnu úterý nebo čtvrtek a to v dopoledních i odpoledních hodinách. Forenzní značení patří mezi pravidelné každoroční akce v rámci prevence kriminality už od roku 2014.

Petr Slezák, manažer prevence kriminality MP Karviná: "V tuto chvíli už máme takto označených 1579 věcí, protože to nejsou jen kola, ale i invalidní vozíky a různé samohyby."

Letošním prvním zájemcem o forenzní označení kola byl Valdemar Glet.

Valdemar Glet, první letošní zájemce o značení kola: "Myslím si, že je to dobře, že tato akce probíhá, protože toto se stává, mám kolem sebe plno lidí, kterým se kolo ztratilo, takže proč to nemít."


Petr Slezák, manažer prevence kriminality MP Karviná: "Je to báječný doplněk trianglu situační prevence. Ten je založený na bezpečnostních stojanech na jízdní kola, kamerovém systému a značení."

V celém kraji je už označeno více jak 16 tisíc kol. Forenzně se značí kola poslední dva roky i za hranicemi, například v sousedním Polsku. Tam už je označeno více než tisíc předmětů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy