Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Návštěvníkům Lodiček zahrála k poslechu bluegrassová kapela Red and White

  • Karviná,

Iniciativa Dokořán uspořádala v areálu Loděnice jednu z prvních komornějších kulturních akcí pro veřejnost. Návštěvníkům čas na Lodičkách zpříjemnila bluegrassová kapela Red and White.

Iniciativa Dokořán začala opět organizovat kulturní akce v areálu Lodiček. Vzhledem k pomalému rozvolňování se konají zpočátku akce komornějšího rázu.

Lukáš Heczko, předseda Iniciativy Dokořán: “Život kulturní se pomalu navrací na Lodičky, minulý týden byla takový první výstřel, kdy jsme udělali DJ na střeše, sklidilo to velký úspěch a dnes jsme začali koncerty poslechové, bude se hrát u ohně, na molu, nic plánovaného."

Na nedělní odpoledne, pro příjemný start sezóny, si Dokořán pozval pro návštěvníky bluegrassovou kapelu Red and White.Marian Zielonka, člen kapely Red and White: “Fungujeme prakticky od roku 2003, kdy se sestava průběžně měnila, trochu to trvalo, než jsme se ustálili v této podobě co jsme dnes."

Členové kapely pochází z Karviné, jejich repertoár obsahuje spoustu vlastních skladeb, ale hrají i převzaté písně, aby potěšili publikum.

Marian Zielonka, člen kapely Red and White: "Vybrali jsme komplet celý repertoár, kromě některých písniček, které jsou teď na cédéčku, které jsme dodělali. Uvidíme, jestli nám to vyjde časově, koncem roku chceme udělat křest."

I tito muzikanti měli v době nouzového stavu pauzu, nehráli nikde pro veřejnost, zkoušeli individuálně.

Marian Zielonka, člen kapely Red and White: "Pak, jak se to uvolnilo, tak jsme se začali scházet, tohle je první akce, je to na pohodu, aby se lidi pobavili, máme to volné."

Improvizované poslechové koncerty plánuje Iniciativa Dokořán pořádat do konce června. Od července pak nastolí standardní režim.

Lukáš Heczko, předseda Iniciativy Dokořán: "Nejbližší akce větší bude 10. července, Karviná Rock, vystoupí Doga, Ingo,atd."

Návštěvníci Lodiček se o akcích dozví například na facebooku, kde budou dopředu oznamovány.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy