Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé Karviné se sešli na svém 13. zasedání, schvalovali dotace

  • Karviná,

Zastupitelé Karviné se sešli na svém pravidelním zasedání. Jednání se týkalo například dotace na opravu tří domů na náměstí nebo budoucnosti areálu OSP.

13. zasedání zastupitelstva města proběhlo opět mimořádně v Obecním domě Družba. V programu patřilo mezi nejdůležitější body například schválení podpisu smlouvy o poskytnutí dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje na rekonstrukci tří historických domů na náměstí.

Jan Wolf, primátor Karviné:  “Já jsem rád, že zastupitelstvo schválilo dotaci, kterou přijmeme od MSK ve výši 50 milionů korun na spolufinancování opravy tří domů na náměstí. V současné době běží výběrové řízení na zhotovitele stavby. Bude trvat rok a půl, ale je fajn, že máme to spolufinancování, protože to nebude jednoduchá stavba a chtěl bych kraji i tímto poděkovat za to."

Očekávaná rekonstrukce tří historických domů na Masarykově náměstí by měla být zahájena v letošním roce. V jednotlivých domech se pak počítá s bytovými i nebytovými prostory určenými k podnikání. Zastupitelé také schválili záměr realizovat projekt „Areál OSP v Karviné", který město odkoupilo.

Jan Wolf, primátor Karviné: ”Pokračujeme v přípravě plochy bývalého OSP, dnes jsme schovali žádost na dotaci na brownfield, připravujeme tu zónu na malé a střední podnikatele, těch záměrů je tam více.”

Dotace je určena pro obce a kraje, ležící na území strukturálně postižených krajů (Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský) a je zaměřena na revitalizaci zastaralých a nevyužívaných areálů a jejich přeměnu na průmyslové a podnikatelské plochy. Město Karviná také i v letošním roce podpoří profesionální hasiče.Jan Wolf, primátor Karviné:  "Je to každoroční dotace, kterou krajským hasičům poskytujeme. Jsme rádi, že je tady v Karviné máme, vykonávají spoustu záslužné činnosti a je částka půl milionu korun jim vždy pomůže v investičních přípravách.” 

Peníze hasiči z karvinské stanice využijí na nákup přenosné motorové stříkačky a dalších technických prostředků požární ochrany.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy