Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná má pocitovou mapu, lidé ji mohou vyplnit do konce června

  • Karviná,

Obyvatelé Karviné mají nyní jedinečnou možnost zapojit se do výzkumu, který momentálně probíhá. Provádí se pomocí dotazníku a pocitové mapy, kterou lidé mohu vyplnit. Toto šetření je důležité pro zpracování nového Strategického plánu ekonomického rozvoje města.

Obyvatelé Karviné mají možnost zaznamenat své názory do pocitové mapy. Ta je v současné době dostupná elektronicky na úvodní straně webu města a také v regionální knihovně v Karviné-Mizerově.

Martina Šrámková, vedoucí Odboru školství a rozvoje MMK: "Je to úžasná věc, máte tam čtyři druhy barevných špendlíků a podle těch jednotlivých barev zapichujete místa, kde se cítíte dobře, kde se necítíte dobře, kam byste pozvali návštěvu a které plochy a lokality vidíte, které by stály za to k dalšímu rozvoji."

Míst na území města mohou lidé vybrat několik a přidat k nim i komentář.

Martina Šrámková, vedoucí Odboru školství a rozvoje MMK: "Bych poprosila nejen čtenáře, co chodí do knihovny, ale všechny, kteří mají zájem. Je to něco nového, tohle jsme tady ještě nedělali."

Pocitovou mapu lidé vyplní za pár minut. O něco déle jim zabere čas dotazník a to zhruba dvacet minut.

Gabriela Monczková, ved. odd. strategie a plánování Odboru školství a rozvoje MMK: "Dotazníkové šetření mohou lidé vyplnit fyzicky v budově magistrátu, v městském informačním centru a také v RKK . V rámci toho můžete odpovědět o tom, kam chcete, aby naše město směřovalo. Ať už v oblasti rozvoje bydlení, podnikání, volnočasových aktivit, školství, nezaměstnanosti."

I dotazník je v elektronické podobě na webu města. Dotazník i pocitovou mapu mohou lidé vyplnit do konce června.

Gabriela Monczková, ved. odd. strategie a plánování Odboru školství a rozvoje MMK: "Obě tyto věci jsou anonymní, město nemůže a nikdy nebude zjišťovat, kdo jakou odpověď vyplnil."Zpracovatelé strategického dokumentu vyhodnotí i pocitovou mapu i dotazník. Na základě výsledku pak bude město připravovat další rozvojové projekty a strategický plán nejbližšího období i vývoj Karviné až do roku 2040.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy