Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští boxeři opět ladí formu, na podzim je čeká Mistrovství ČR

  • Karviná,

Mladí boxeři z Tělovýchovné jednoty Baník Karviná se začali připravovat na další sezonu. Společně s hlavním trenérem dohlíží na výkon a techniku mladých sportovců i několik otců, kteří absolvovali trenérské zkoušky.

Venkovní hřiště u Základní školy Cihelní slouží třikrát týdně karvinským boxerům. Ti se po nucené pauze začali znovu scházet.

Roman Nevrla, hlavní trenér boxu TJ Baník Karviná: “Byli jsme poznamenání velkou fluktuací, kluci trochu zlenivěli, postupně se začali vracet do formy, někteří to pojali jako velkou dovolenou."

Cílem je postupně zpátky získat formu a motivaci co nejlépe zvládnout budoucí zápasy.

Roman Nevrla, hlavní trenér boxu TJ Baník Karviná: “Bohužel, nám utekla dvě Mistrovství České republiky, v boxu kadetů a školní mládeže, ta se přesunula na konec září a polovinu listopadu, štve mě, že se zrušilo Mistrovství Evropy kadetů, které se mělo konat v Arménii, měli tam startovat Láďa Plachetka a Pepa Slepčík, no bohužel."
Ladislav Plachetka, boxer TJ Baník Karviná: “Kdybych se tam dostal,tak bych byl rád, protože jsem na Evropě už byl a zkazil jsem, tak jsme to chtěl zkusit se umístit."

Oba kluci ale nezaháleli a přes pauzu kvůli COVIDu trénovali doma.

Josef Slepčík, boxer TJ Baník Karviná: “Běhal jsem denně ráno i odpoledne, do pytle jsem taky bouchal a cvičil kliky, přítahy. Ten společný trénink mi chyběl."
Ladislav Plachetka, boxer TJ Baník Karviná: “Mi to chybělo v tom, že když jsem doma trénoval v posilovně, tak to nebylo ono, protože když ten trenér se na vás dívá a řve na vás, tak uděláte větší práci na tom tréninku."

Tréninky jsou tvrdé, stejně jako tento sport.

Roman Nevrla, hlavní trenér boxu TJ Baník Karviná: “Teď je takový trénink, kdy se dva soupeři ženou na jednoho, pro toho, kdo se brání, je to extrémně těžká zátěž."Mezi zkušenými a úspěšnými boxery přibylo i několik nových tváří, kteří se správnou techniku boxu začínají učit.

Roman Nevrla, hlavní trenér boxu TJ Baník Karviná: “ Kupodivu jsou to talentovaní kluci, to jde poznat už po první minutě, kdy se přijdou ukázat, věřím, že vydrží, protože box je sport, který je poznamenaný velkou fluktuací."
Tomáš Slepčík, boxer TJ Baník Karviná“Já jsem chodil na teakwondo, pak na fotbal a taťka se mě zeptal, jestli chci jít na box a já jsem řekl, že jo. Mě to baví, protože už mám 11 zápasů a v listopadu už půjdu na republiku."
Erik Kulka, boxer TJ Baník Karviná“Chodím už půl roku, taťka mě učí základní věci, přední zadní hák, potom jsem se dostal tady. Čtyři zápasy mám teď, v listopadu jdu na MČR."

Přidat se do oddílu boxu může každý zájemce kdykoliv. 
S Romanem Nevrlou trénují mladé boxery i hrdí otcové úspěšných boxerů, například Josef Slepčík a Zdeněk Plachetka. Oba absolvovali školení a trenérské zkoušky, mají boxerské licence. Josef Slepčík má v oddílu tři syny.

Josef Slepčík, trenér boxu TJ Baník Karviná: "Kvůli tomu jsem začal i trénovat, protože jsem s nimi tady byl každý den, tak trenér navrhl, že se můžu zapojit. Na ty speciální věci je tady hlavní trenér, já jim třeba ukážu, jak se mám postavit, co nemají dělat, takové základní věci."

Na své kluky je pyšný, ale vidí v nich větší potenciál.

Josef Slepčík, trenér boxu TJ Baník Karviná: “Pořád si myslím, že to je ještě málo, můžou přidat, pořád tam je rezerva."

Zdeněk Plachetka je v oddílu aktivní už dvacet let . Všech jeho sedm synů jsou úspěšní boxeři, několikanásobní mistři ČR i vícemistři Evropy.

Zdeněk Plachetka, trenér boxu TJ Baník Karviná: “Všechno se odehrávalo tady, tady to zkoušeli a udělali jsme z nich to, co jsou, jsme na ně hrdi."

Všechny úspěchy nepřicházejí jen tak, skrývá se za nimi obrovská vytrvalost, trpělivost a vůle. Přes prázdniny budou mít boxeři pauzu, ale také soustředění. Trenér by rád dohnal všechny zastavené soutěže a mistrovství od září,počítá ale s tím, že o haly, tělocvičny a sportovní areály bude pro pořádání závodů, utkání a zápasů velký zájem ze strany i všech ostatních sportů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy