Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Judisté TJ Baník Karviná se dostávají zpátky do formy a připravují se na podzimní závody

  • Karviná,

Mladí judisté Tělovýchovné jednoty Baník Karviná se po nucené pauze vrátili zpátky ke svým tréninkům. Výpadek se na mnohých podepsal, bylo nutné znovu vypilovat správnou techniku a zlepšit fyzickou kondici. Po pár týdnech jsou ale judisté zpátky ve formě a připraveni na podzimní závody..

Ihned po rozvolnění opatření vlády začal oddíl judistů TJ Baník Karviná opět fungovat.

Karel Štefánik, předseda oddílu juda TJ Baník Karviná: “Hned, jak přišlo první uvolnění pro těch deset lidí, tak jsme svolali sedm, osm dětí a běhali jsme venku na fyzičku, máme tady schody. Jakmile to šlo, tak jsme už trénovali uvnitř. Fyzička byla relativně dobrá, ale technika, technika, ta bolí trochu, do té se dostáváme pomaleji no. Zapomněli některé chvaty, jak se mají provádět, jim trochu uškodilo to, že to netrénovali i na zemi i v postoji, tam nám to uškodilo nejvíc."
Adam Przybyla, judista TJ Baník Karviná: “Judo mi chybělo, fyzičku jsem si udržoval. Cvičil jsme doma sám, ale to kimono a ta žíněnka tam nebyla, tak mi to chybělo."

Před koronavirovou pauzou se stihli judisté účastnit jednoho Českého poháru v Ostravě. Další soutěže byly pozastaveny, jako Masters v Bratislavě, účast na evropském mistrovství i světovém masters.Karel Štefánik, předseda oddílu juda TJ Baník Karviná: “To už víme, že je zrušené úplně, tak toho co se týče závodů opravdu hodně."

Na závody v září se připravují zkušení závodníci jako například Adam Przybyla, Jan Babič, Filip Durčák nebo Viki Jurčíková.

Adam Przybyla, judista TJ Baník Karviná: "Teď jsem v dorostencích a příští rok taky, pak už půjdu do juniorů, to už bude o něčem jiném. Přes prázdniny se budu snažit nějak udržovat, abych byl ready na podzimní část, tam budou určitě nějaké důležité soutěže a po novém roce už budu nejstarší v kategorii, tak bych chtěl zabrat."

Na zápasy se těší i Míša Dostálová, která se judu věnuje čtyři roky. Vybojovala už několik medailí, v regionu i za hranicemi,.

Michaela Dostálová, judistka TJ Baník Karviná: 25 Chybělo mi, jak se tu trénuje, jak jsme se tu házeli. Chystám se udělat žlutý pásek, musím umět chvaty, házet a chodit hodně na závody."

V září kromě závodů očekávají trenéři i další zájemce, kteří by se tomuto sportu chtěli věnovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy