Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Síť elektrokol v MSK se rozrůstá, nově si mohou elektrokolo půjčit lidé v Karviné

  • Karviná,

Občané Karviné mají nově možnost půjčit si elektrokolo. K dispozici jsou u recepce městské sportovní společnosti STaRS. Moravskoslezský kraj je přenechal městu za účelem propagace elektromobility, turistického ruchu a sportu.

Moravskoslezský kraj podporuje cestovní ruch svou vlastní sítí elektrokol a elektronabíječek od roku 2018. Nově tuto možnost dostali lidé v Karviné.

Jan Krkoška (ANO 2011), náměstek hejtmana MSK:" Je to v dnešní době trend podporovat cyklistiku jako takovou a také elektrokola. Ten hlavní důvod byl, aby lidé objeli na elektrokolech místa, které třeba neujdou nebo jsou vzdálené a podobně. "

V Karviné mají lidé prozatím k dispozici čtyři elektrokola, dvě dámská a dvě pánská. Půjčit si je mohou na recepci zimního stadionu společnosti STaRS.

Petr Dyszkiewicz. ředitel společnosti STaRS: "Když se to půjčuje na hodiny, tak se půjčuje jen kolo, kdyby to bylo na více než den, tak se to půjčuje s nabíječkou."

Cena za půjčení je odvozena podle toho, na jak dlouho si elektrokolo půjčíte. Na začátku se také platí vratná záloha.

Petr Dyszkiewicz. ředitel společnosti STaRS: "Je to nová služba, uvidíme, jestli o to bude zájem, ale elektrokola jdou dopředu a kdo si to chce aspoň vyzkoušet než se rozhodne, zda si koupí třeba vlastní elektrokolo, ta tu možnost ve městě Karviná má."

Kromě Karviné si elektrokola mohou lidé půjčit na více jak 30 místech po celém Moravskoslezském kraji, od Jeseníků až po Beskydy, najdete je na Pustevnách, na Ovčárně, na Hrčavě a podobně. K dispozici jsou i v Ostravě v Dolní oblasti Vítkovic. A zájem o ně je velký.

Jan Krkoška (ANO 2011), náměstek hejtmana MSK:""Jenom na Sepetné si v roce 2019 elektrokola půjčilo více jak 150 zájemců,. ta kola máme stále ve výpůjčkách."

Celkem je v MSK k dispozici 120 elektrokol. Vybudována je i síť dobíjecích stanic.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy