Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karvinští nadšenci se učili tančit Salsu v Múze, věnoval se jim mistr ČR v tanečním sportu

  • Karviná,

Teď vás zavedeme na taneční parket. Karvinští milovníci tance se celý rok učili v zázemí volnočasového spolku Múza tančit Salsu v páru. Jejich závěrečnou, která proběhla formou Salsa party, jsme si nenechali ujít.

Začátek letních prázdnin oslavili milovníci tance patřící do skupiny Diamond dance prostřednictvím Salsa party. Šlo o závěrečnou, kdy si společně s lektorem zopakovali všechny naučené kreace, kroky a prvky typické pro tento tanec.

Veronika Švecová, předsedkyně spolku Múza, taneční lektorka skupiny Diamond dance: "Začali jsme koncem září, s tím, že trénují a učí se základy, lektor říkal, že jsou velmi šikovní, pokročili až k Ruedě v kruhu, je to taková složitější forma Salsy. "

Lektorem karvinských tanečníků je Marek Kypús Mistr ČR v latinskoamerických tancích.

Marek Kypús, taneční lektor: “Salsa se dá tančit na světové úrovni, ale tady se snažím vyučovat pro širokou veřejnost, takže ta náročnost je trochu menší, ale postupem času se zvětšuje."

Salsa je o něco volnější tanec, než klasické společenské tance.

Marek Kypús, taneční lektor: “Je taková trochu víc uvolněnější, není tak striktní. Jsou tam důležité kroky a dodržet rytmus a potom se dělají různé sestavičky, jsou v páru. některé jsou pravidelné, učíme se různé figury."

Naučit se tančit salsu přišli i Richard a Petra Dolákovi.

Richard a Petra Dolákovi, taneční pár:  “My tady chodíme rok, chtěli jsme se naučit Salsu, protože jsme tančili společenské tance a chtěli jsme umět něco nového. Nebyla tak těžká, protože něco jsme už kdysi zkoušeli, díky skvělému lektorovi je top úžasné,zažijeme plno zábavy.To je relativně jednoduchá tanec, nikdo vám neříká, kde máte mít ruku a krk, jako ve společenských tancích, takže je to fajn, zábavné."

Páry se v průběhu lekcí naučili tančit i Salsu v kruhu, takzvanou  Ruedu de casino.

Marek Kypús, taneční lektor: "Lektor vždy řekne nějakou figuru, vyměníme si partnerky, v tomto jsou i soutěže."
Veronika Švecová, předsedkyně spolku Múza, taneční lektorka skupiny Diamond dance: "Na Salsu chodí jen dospělí, ale běžně přes rok máme i kroužky pro děti od 3 let."

Od září se otevřou nové kurzy tance, přidat se může každý. Informace najdete na webových stránkách nebo facebooku Diamond dance nebo Múza.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy