Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V karvinském útulku čeká na nový domov 14 psů, vybrat si můžete přes internet

  • Karviná,

Útulek pro psy je v době koronaviru stále uzavřen pro veřejnost. Zájemci si mohou psa vybrat prostřednictvím fotografií na internetu a po dohodě s ošetřovatelem mu vybraný adept na nový domov bude v předem dohodnutém termínu.

V karvinském útulku pro psy je momentálně 14 psů. Kvůli stále platícím omezením kvůli šíření nákazy ještě stále není povoleno veřejné venčení psů z útulku.


Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná:
"Nemůžeme s ohledem na to, že pořád je situace kvůli koronaviru na Karvinsku taková, jaká je, ve chvíli, kdy se to trochu uvolní, budeme připraveni i v této oblasti."

Pokud si lidé chtějí vybrat psa z útulku, mohou tak učinit prostřednictvím fotografií na webu technických služeb.

David Konieczný, ošetřovatel: "Lidé si mohou psa na webu, zavolat si a psa zamluvit, my se jim pak ozveme, kdy si pro něho můžou přijít."

. My jsme z nabídky vybrali tři adepty na nový domov, kteří by rádi život dožili jinak než za plotem útulku. Prvním z nich je trpasličí pinč Ben.

David Konieczný, ošetřovatel: "Je mu kolem osmi let, má horší chrup, jinak je zdravý, je vhodný spíš do bytu vzhledem k jeho věku."

Druhý nabízený pes je desetiletý kříženec Bertík.

David Konieczný, ošetřovatel: "Je zprvu aktivní, ale pak si rád poleží, potřebuje klid, doporučil bych ho starším lidem a třetím nabízeným psem je labrador, ten má kolem 6 let, není úplně hodný, klidný, je místy ostřejší, je vhodnější na zahradu jako hlídač."Útulek také v současné době prochází opravou.

Zbyněk Gajdacz, ředitel TS Karviná: "Postupně tu lokalitu vylepšujeme v rámci možností. V letošním roce jsme vyčlenili na částečnou opravu fasádu, čeká nás výměna topného média, zavedeme tam plynový kotel a budeme vytápět plynem. V souvislosti s tím musíme provést zateplení střechy, takže letos tam bude dost zainvestováno."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy