Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začala hlavní stavební sezona, v Karviné se pustili i do výstavby a oprav parkovišť

  • Karviná,

V několika částech města se připravují nová parkovací místa. To největší už budou mít brzy řidiči k dispozici v areálu Základní umělecké školy Bedřicha Smetany a počítá se i sparkovacími místy u nového sportovního areálu, jehož výstavba v těchto dnech právě začíná.

Se začátkem hlavní stavební sezony se i v Karviné rozběhly venkovní práce na mnoha místech. Opravují se chodníky, místní komunikace, mostky, staví se například nový sportovní areál a také několik parkovišť.

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: “Průběžně děláme parkoviště, zahájili jsme u ZUŠ , budeme tam speciální plotem oddělovat školku, aby se ty provozy nekřížily a také jsme dokončili na ulici Školské parkoviště."


Parkovacích míst u Základní umělecké školy bude téměř 100. A přesto, že tady vznikne velká parkovací plocha, budou se v této lokalitě hledat další místa k parkování.

Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK: "V této lokalitě opravdu hodně lidí bydlí, hodně lidí jezdí za aktivitami do této lokality, dál budeme přemýšlet, kde bychom mohli něco udělat dalšího."

V současné době se opravuje i parkovací plocha na ulici Urxova za Územním odborem Policie České republiky. Povrch parkoviště se opravoval i u pošty v Karviné -Mizerově. Parkoviště vyroste i u sportovního areálu na ulici Leonovova, jehož výstavba a začala prvního července.Helena Bogoczová, vedoucí Odboru majetkového MMK:
"U sportovního areálu vzniknou nová parkovací stání, aby ti, kteří sem přijedou autem tu mohli zaparkovat a současně s rekonstrukcí krytého bazénu, na straně krytého bazénu vzniknou nová parkovací místa, takže tato lokalita bude zajištěna pokud se týká parkovišť."

Chystá se i oprava komunikace z ulice K. Sliwky kolem polské základní školy dr. Olszaka až k soudu. I tady dojde k úpravě parkovacího stání.

Podobně se připravuje i oprava komunikace U Lesa, od ulice Ciolkovského, od Myslivny až po ulici Haškova. Opraví se chodníky i cesta a i tady se bude řešit parkovací stání.

Práci občas komplikuje počasí,přívalové deště a bouřky. I tak by se vše mělo stihnout v plánovaných termínech.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy