Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Předškoláci z Karviné a okolí ilustrovali společnou knihu, dostali ji na konci školního roku

  • Karviná,

21 mateřských škol z Karviné a okolí se podílely na vzniku společné knihy, která obsahuje jejich vlastní příběhy. Každá školka měla k dispozici šest stránek, které vyplnily nejen ilustracemi dětí, ale i textem příběhu nebo fotografiemi.

Společná kniha mateřských škol z Karviné a okolních obcí nazvaná děti dětem je na světě. vyšlo tisíc výtisků. Předškoláci knihu dostali na památku při ukončení letošního školního roku..

Petra Kantorová, projektová manažerka: "Je to knížka, která vznikla v rámci projektu MPA II. Knížka vznikala celý poslední rok a vznikala takovým stylem, že děti vyprávěly příběhy, které prožily nebo se jim zdály zajímavé, paní učitelky je zaznamenávaly ručně a i kniha je psaní ručně."

Nápad vydat knihu, která by obsahovala tvorbu dětí z jednadvaceti mateřských škol z Karviné, Dětmarovic, Stonavy a Petrovic u Karviné ocenil i ilustrátor Adolf Dudek nebo grafik Dalibor Andrýsek.Dalibor Andrýsek, grafik: "Je to vynikající nápad, ojedinělý, nejlepší na tom je, že si ty školky daly záležet, ta práce technická s tím bude minimální."
Petra Kantorová, projektová manažerka: "Kniha má přes 130 stran, je opravdu zdařilá, každá kapitola je věnovaná jedné školce."

Děti z MŠ Centrumáček se pustily do kreslení maskota školky - Centrumáčka.

Šárka Sedláčková, učitelka MŠ Centrumáček: "Je to panáček zvídavý, který děti navštěvuje o víkendech, děti si zapisují do sešitu, co s ním prožily. V tomto školním roce jsme se zaměřili na zvířátka, loni jsme skládali verše."
anketa: děti z MŠ Centrumáček:"Když jsem si přinesla Centrumáčka domů, tak jsem mu ukázala fotku našich koťátek a našeho ptáka. Ještě jsem vzala Centrumáčka na zahradu."

Mateřská školka Louky svůj příběh směřovala do čtyř ročních období.

Lenka Siudová, učitelka MŠ Louky: "Dali jsme dětem roční období, třeba jaro a oni sami začali kreslit co rádi ve školce dělají, samy si to komentovaly, máme to formou komiksu. Jsou tam bubliny, je to psané tiskacím, takže to přečtou i děti v první třídě, aby to pro ně bylo čitelné a srozumitelné."

Plánovaný křest knihy a výstava měla proběhnout na konci června, kvůli koronaviru je tato akce je odložena na vhodnější dobu, zřejmě na podzim

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy