Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Regionální kapely vystupují v Karviné na náměstí, v neděli koncertovala skupina Self Made

  • Karviná,

Městský dům kultury v Karviné připravil na letošní prázdniny tradiční Karvinské kulturní léto. Každou neděli se na podiu na náměstí představí návštěvníkům kapely různých žánrů. A nezapomnělo se ani na děti, pro ty jsou připraveny hrané pohádky.

Pro obyvatele Karviné, kteří se rozhodnou nedělní podvečer strávit posezením na Masarykově náměstí, připravil městský dům kultury zpestření v podobě hudebního programu a to v rámci již tradiční prázdninové akce Karvinské kulturní léto.

Lenka Kubíková, kulturní referentka: “Je to takový festiválek, který probíhá každou neděli o prázdninách, to jsou koncerty. Nová pravidla kvůli koronaviru nás ovlivnila do té míry, že jsme jeden koncert museli zrušit a teď musíme dodržet nařízení vlády, což je 100 osob na vystoupení, budeme tady mít ohraničený prostor, kam bude moct vstoupit pouze 100 osob."

Uplynulou neděli zpříjemnilo lidem na náměstí vystoupení mladé kapely Self Made.

René Matlášek, frontman kapely Self Made: “5 Jsme kapela z Ostravy, napůl z Prahy, hrajem vlastní tvorbu 5 let, teď máme narozeninový koncert 14. srpna v Trojhalí Karolina."

Jejich repertoár obsahuje skladby většinou pop rockové.


René Matlášek, frontman kapely Self Made: "Se snažíme zapojovat i jiné prvky, aby tam bylo i něco z jazzu i z jiných žánrů, především pop rock. Texty jsou v češtině, píšu je já, o všem, co mě napadne, to je ta výhoda, když děláte svou hudbu, že můžete psát o všem a limitujete vás jen to, na co přijdete."

Série koncertů začíná v neděli vždy v 17 hodin, vystupující lidem hrají dvě hodiny.

Lenka Kubíková, kulturní referentka: ”Snažili jsme se domluvit různé žánry regionálních kapel, je zde zastoupena Ostrava, Třinec, Havířov, Frýdek-Místek. Hrají různé žánry od folku, jazzu až po pop a rock pro mladé, kapela Saca na konci prázdnin."

Soboty budou patřit rodičům a jejich dětem. Hrané pohádky také začínají v 17 hodin, těšit se můžete na pohádku O pejskovi a kočičce nebo na divadlo z batohu O mlsném medvídkovi.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy