Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stavební sezona je v plném proudu, v Karviné se pustili do oprav bytového fondu

  • Karviná,

Domy ve vlastnictví města procházejí pravidelnou údržbou a opravami. Nejinak tomu je i letos. Dva z nich čeká sanace kvůli vlhkosti. Současně se také modernizují byty v bytových domech pro seniory,

V Karviné se pravidelně provádí údržba a opravy bytových domů. V současné době chystá Odbor majetkový Magistrátu města Karviné sanaci vlhkosti u několika bytových domů, které jsou ve vlastnictví města.

Jan Wolf, primátor Karviné: “I letos jsme v rozpočtu vyčlenili finance na rekonstrukce a obnovu bytového fondu. Největší investice, která letos proběhne je rekonstrukce domu pro seniory, U Lesa 871. Projekt je připravený, je vysoutěžena firma, jen čekáme, až rorýsi odhnízdí. Předpokládáme, že práce začnou v září.”

Dům projde celkovým zateplením, opravou střechy, hromosvodů, dojde k zasklení lodžií. Po skončení prací na bytovém domě pro seniory U Lesa se následně budou opravovat chodníky kolem domu. Úprav se dočká i bytový dům U Skleníku, číslo popisné 542. I tady se řeší sanace vlhkosti.

Helena Bogoczová, vedoucí odboru majetkového: "Tyto bytové domy jsou 60-70 let a většinou tyto základní sítě jako kanalizace jsou původní a způsobují problémy technického charakteru s vodou."

Všechno tohle jsou finanční náklady, které nejsou vidět. Probíhají také opravy volných bytů v domech pro seniory.

Helena Bogoczová, vedoucí odboru majetkového: "Začínáme systematicky opravovat tam, kde se uvolní byt, dáváme potom byty opravené, ty byty potřebují rekonstrukce a chceme, aby to bydlení seniorům bylo příjemné."Celkově má Karviná ve svém vlastnictví 17 domů a 6 bytových domů pro seniory

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy