Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Příměstské tábory v Karviné jsou plné aktivit, volná místa ještě jsou

  • Karviná,

Letní prázdniny jsou v plném proudu a mnozí pracující rodiče rádi využili pestrou nabídku příměstských táborů. Tradičně jich několik turnusů nabízí Středisko volného času Juventus.

Jan Firla, zástupce ředitele SVČ Juventus Karviná: “Příměstské tábory fungují jako vždycky. Ráno si rodiče přivedou děti mezi 7.- 8. hodinou a odpoledne kolem 16. hodiny si je odvádí zpátky. Snažíme se vyhnout exponovaným místům, nenavštěvujeme bazény, letní koupaliště, vynechali jsme kino a muzea. Snažíme se být v přírodě nebo tady v objektu."

V zázemí Střediska volného času Juventus mají děti pestrou nabídku aktivit. Od kolektivních her až po tvůrčí práci ve skupinách nebo jednotlivě. Tady si třeba děti vyráběly z bužírky náramky a klíčenky.

anketa, děti z příměstského tábora: “Podle mě to moc náročné není a pletu z bužírek náramek nebo přívěsek se z toho dá dělat." "Já pletu takovou bužírku a potom si to prodám za peníze.” "Já pletu klíčenku a to bude pro moji tetu."

A zatímco některé děti dodělávaly výrobky, jiné hrály magnetický fotbálek.

anketa, děti z příměstského tábora: “My zápasíme, hraje se to tak, že tady máme magnety." "Přes tu desku to drží a tady jsou body a když hraješ, tak je tam zídka a nemůžeš na druhou stranu."

Konkrétně na tomto táboře nazvaném Superman je 22 dětí.

Lenka Včelková, vedoucí příměstského tábora Superman: “Náplní tábora jsou hry a výlety, letos ale moc ty výlety nevyšly kvůli koroně. Snažíme se to dětem zpříjemnit, hrajeme hry, obměňujeme to tak, aby nebyl každý den stejný.”

Výjezdové letní tábory jsou kapacitně naplněné, rodiče mohou ale ještě stále využít nabídku příměstských táborů.

Jan Firla, zástupce ředitele SVČ Juventus Karviná: “Tady volná místa máme, plný je akorát poslední turnus v srpnu. Těch turnusů příměstských táborů máme 14. Čtyři probíhají na přírodovědné stanici, zbytek máme tady."

Výjezdových táborů zorganizovalo SVČ Juventus celkem 12.
Jakub Glac - Petřvald
Petřvald
od 20 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Havířov
Havířov
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků